Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. apríl 2021, 21:13

Udelili hudobné ceny Radio_Head Awards 2020

Tohtoročné podujatie trvalo pre pandemické opatrenia dva dni. Favoritmi poslucháčov sa v roku 2020 stali Billy Barman, ktorí si s albumom Zlatý vek odniesli hlavnú cenu Album roka.

Druhý večer slávnostného udeľovania Radio_Head Awards uzavrel v sobotu 13. ročník hudobných cien, ktoré organizuje Radio_FM verejnoprávnej RTVS. Tohtoročné podujatie trvalo dva dni pre pandemické opatrenia. Favoritmi poslucháčov sa v roku 2020 stali Billy Barman, ktorí si s albumom Zlatý vek odniesli hlavnú cenu Album roka.

"Chcem poďakovať najmä Rádiu_FM, pretože táto komunita ľudí, umelcov, hudobníkov naozaj toto potrebuje a nielen kvôli tomu v akom sme roku, ale vôbec akú dobu žijeme. Toto médium je stále veľmi dôležité," uviedol Juraj Podmanický, spevák a gitarista alternatívnej rockovej kapely Billy Barman.

"Tento album sme vydali niekoľko dní po tom, ako sa stalo to, čo sa stalo. Za celý ten rok sme nemali pravú spätnú väzbu od poslucháčov a fanúšikov, preto som veľmi rád, že sme tú spätnú väzbu dostali teraz. Nesmierne si to vážim, je skvelé vedieť, že vy, naši fanúšikovia tam niekde ste  a že sa vám ten album páči," dodal gitarista "barmanov" Jozef Vrábel.

O oceneniach v štyroch kategóriách rozhodli poslucháči formou hlasovania. Objavom minulého roka sa stala mladá speváčka Nina Kohoutová, ktorá už zaujala vďaka spolupráci s kapelou Fallgrapp. Kapela na čele s Jurajom "Jurešom" Líškom na Rádiohlavách bodovala tiež, a to v kategórii Skladba roka, ktorou sa stala nahrávka Keď padal sneh ft. The Curly Simon. Debutom pandemického roka je nahrávka Sleepin' With The Lights On dvojice Kristin Lash & Jacob Grey.

Ocenenie za prínos do hudby si prebral podporovateľ trenčianskej scény Ľuboš Dzúrik, hudobník a kapelník kapely Chór vážskych muzikantov. "Pred 40 rokmi sme založili undergroundovú kapelu, s ktorou to ťaháme dodnes. Najprv nás očaril punk a potom underground, 'zakázaná hudba' za minulého režimu. Snažili sme sa ísť stále proti prúdu, našim cieľom nebolo veľmi sa zviditeľňovať v médiách, ale robili sme tú hudbu s láskou v srdci, nezištne," uviedol vo videopríhovore laureát a poďakoval sa rodine, kapele a všetkým fanúšikom za priazeň: "Po tých 40 rokoch sa stále zväčšuje, cítime tú podporu."

Práve v duchu podpory lokálnych scén sa nieslo udeľovanie cien počas obidvoch dní. Počas večera priamo z Trenčína zahrala Nina Kohoutová ale aj kapela Chór vážskych muzikantov a už počas prvého večera sa predstavili Fvck_Kvlt z Trnavy a David Kollar, ktorý zahral z rodného Prešova. Záver Rádiohláv 2020 patril ocenenej kapele Billy Barman, ktorá zahrala zo strechy Slovenského rozhlasu.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Po vražde Jána a Martiny na Kočnera nečakala politická kariéra ani návrat jeho figúry na generálnu prokuratúru. Skončil vo väzbe. A po zadržaní jeho archívov skončil v rukách vyšetrovateľov aj jeho favorit Trnka. Absurdný príbeh Dobroslava Trnku má vlastne zvrátenú aj koncovku. Pokladník Kočner mu roky sľuboval, že sa postará o jeho budúcnosť. Aj sa postaral. Komentuje Dag Daniš.

pred hodinou

Prehľad udalostí na štvrtok 6. mája:

  • Od 9:00 pokračuje schôdza Národnej rady.
  • Prezidentka Čaputová vymenuje nového riaditeľa SIS Michala Aláča.
  • OĽANO, Sme rodina, Za ľudí a SaS budú mať brífing k návrhu zákona o odobratí benefitov komunistom.
  • Boris Kollár sa vyjadrí k stavebnému zákonu, ktorý ide do pripomienkového konania.
pred 3 hodinami

Slovenský hokejový obranca Erik Černák pomohol gólom a dvomi asistenciami k víťazstvu Tampy Bay nad Dallasom 6:2. V repríze vlaňajšieho finále sa strelecky presadil aj jeho krajan Andrej Sekera, ktorý dal druhý gól Stars. (tasr)

pred 3 hodinami

Sestra Terézia (1955 – 2021) zostala v pamäti tých, ktorí ju poznali, ako pokorná žena s tichým hlasom a zvyčajne s jemným úsmevom na tvári. No v skutočnosti to bola veľmi silná, energická a odvážna žena. A zanechala po sebe v tejto krajine výraznú stopu. V Žiline bude dnes rozlúčka so sestrou Teréziou, ktorá je mnohým ľuďom po celom Slovensku známa aj ako sestrička Marika. 

Inzercia

Inzercia