Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. apríl 2021, 14:43

Jednorazovo odškodniť rodiny s deťmi je podľa Kollára dobrý návrh

S návrhom, aby sa každej rodine vyplatilo jednorazovo 300 eur na každé nezaopatrené dieťa, prišla tento týždeň strana Hlas. Podľa predsedu parlamentu je to dobrá inšpirácia a bude sa to riešiť na koaličnej rade. Igor Matovič má prísť s vlastným návrhom.

"Zachytil som už aj informáciu vicepremiéra a ministra financií Igora Matoviča, že sa tejto téme ide venovať, že prinesie vlastný návrh pomoci týmto rodinám, matkám s deťmi, čiže my to, samozrejme, podporíme," dodal Kollár s tým, že iniciatívu bývalého premiéra víta.

Na otázku, čo hnutie presadzuje v novom programovom vyhlásení vlády, Kollár odpovedal, že minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina), v ňom chce zaviesť nové schémy, ktoré by mali viesť k ďalšej pomoci ľuďom.

"Napríklad forma reštartu – to by mala byť jedna schéma," ilustroval Kollár s tým, že by tento nástroj mal slúžiť na dofinancovanie poklesu príjmu na určité obdobie napríklad u ľudí, ktorí boli pre pandémiu prepustení a museli sa zamestnať na slabšie platenom poste.

"V rámci schémy reštart ministerstvo pláce doplatí, myslím, že až do výšky 120 eur na nejaké obdobie, aby to vedeli preklenúť a zatiaľ si mohli nájsť adekvátnu prácu, ktorá bude lepšie platená," vysvetlil Kollár.

Pripomenul, že sa rokuje aj o zvýšení podpory gastrosektoru a cestovnému ruchu o ďalších 30 miliónov eur. Sme rodina otvára aj diskusiu o moratóriu exekúcií. "To musíme veľmi rýchlo vyriešiť pre týchto ľudí, lebo teraz je to najťažšie obdobie," uzavrel šéf parlamentu.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 10 hodinami
pred 10 hodinami

Tretím dňom vyvrcholila vatikánska konferencia o zdravotnej starostlivosti, na ktorej vystúpila aj modelka Cindy Crawford, gitarista Aerosmithu Joe Perry či šéf Pfizeru Albert Bourla. Kritici online podujatiu vyčítajú, že medzi prednášajúcimi sú viaceré osoby podporujúce vedecké či medicínske postupy, ktoré nie sú v súlade s morálnym učením cirkvi. O kontroverznej konferencii sme v denníku Postoj písali pred niekoľkými dňami. 

pred 12 hodinami

Dve lavíny vo francúzskych Alpách usmrtili sedem ľudí. Úrady v Savojsku, ktoré susedí s Talianskom, vyzvali turistov, lyžiarov a ďalších, aby boli veľmi opatrní. Aktuálne vhodné poveternostné podmienky totiž po silnom snežení v uplynulom týždni môžu zvýšiť riziko pádu lavíny.

pred 12 hodinami

SHMÚ: Na strednom a východnom Slovensku sa môže v nedeľu nadránom vyskytnúť prízemný mráz. Výstraha prvého stupňa platí vo väčšine okresov Banskobystrického, Košického a Prešovského kraja, ako aj pre niektoré okresy v Žilinskom a Trenčianskom kraji.

pred 14 hodinami

Slováci dôverujú viac armáde, polícia má skoro najnižšiu dôveru v rámci EÚ

Nový Eurobarometer skúmal dôveru Európanov v štátne inštitúcie, polícii verí 45 percent opýtaných. Horšie je na tom už iba Poľsko.