Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. apríl 2021, 16:13

Nosenie respirátora nie je povinné pre deti na prvom stupni základnej školy

V interiéri môžu nosiť aj rúško. Úrad verejného zdravotníctva to uvádza s tým, že od pondelka 12. apríla budú plošne otvorené materské školy a prvý stupeň základných škôl pre deti všetkých rodičov.

Žiaci druhého stupňa, študenti a dospelí zamestnanci školy musia mať v interiéri školy nasadený respirátor. Takisto ho v interiéri školy musia mať aj návštevníci školy.  

Od pondelka sa môžu takisto vrátiť plošne do materských škôl aj všetky deti. Hovorkyňa ÚVZ pripomenula, že nosenie rúšok a respirátorov nie je povinné pre deti do šesť rokov a ani pre deti v materských školách či v iných obdobných zariadeniach pre deti.

"Dôrazne však odporúčame, aby deti od troch do šiestich rokov mali v interiéri verejných budov, ako aj v prostriedkoch hromadnej dopravy prekryté horné dýchacie cesty," dodala Dáša Račková.

Materské školy a prvý stupeň základných škôl budú od pondelka otvorené pre deti všetkých rodičov. Spolu s nimi sú aj naďalej otvorené špeciálne školy, stredné zdravotnícke školy, stredné školy v posledných ročníkoch či ďalšie školské zariadenia.

Umožnené je tiež vzdelávanie žiakov, ktorí nemajú prístup k dištančnému vzdelávaniu, v malých skupinách piatich žiakov a jedného pedagóga. 

Ministerstvo školstva v pondelok oznámi informácie v súvislosti s otváraním škôl, ale i to, ako budú fungovať v nasledujúcom období.

Inzercia

Dnes treba vedieť