Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. apríl 2021, 14:38

Postupne by mohlo prísť k uvoľňovaniu opatrení v nemocniciach

Postupne by sa tak mohla obnoviť odložená zdravotná starostlivosť či operácie.

Odborníci na ministerstve zdravotníctva budú v blízkej budúcnosti online rokovať so zástupcami nemocníc o aktuálnej situácii. Postupne by mohlo prísť k uvoľňovaniu opatrení v zdravotníckych zariadeniach. Pre TASR to uviedla hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová. Reagovala tak na stanovisko Asociácie na ochranu práv pacientov, ktorá uviedla, že pacienti s inými ochoreniami ako COVID-19 sú stále odsúvaní na vedľajšiu koľaj.

"Faktom je, že aktuálne nám vďaka spoločnej zodpovednosti a dodržiavaniu opatrení postupne klesajú čísla hospitalizovaných v nemocniciach," odôvodnila Eliášová. Postupne by sa tak mohla obnoviť odložená zdravotná starostlivosť či operácie. "Ministerstvo zdravotníctva sa rozhoduje zodpovedne v nadväznosti na aktuálnu epidemiologickú situáciu s cieľom ochrany zdravia a životov ľudí," dodala Eliášová.

Rezort zdravotníctva čase, keď bola situácia na Slovensku veľmi vážna, fakultným, univerzitným a všeobecným okresným nemocniciam, ktoré sú v zozname subjektov hospodárskej mobilizácie, nariadilo poskytovať pacientom v nemocniciach len neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Výnimkou boli onkologickí pacienti alebo tí, ktorým sa v nemocniciach poskytuje dialyzačná alebo biologická liečba, kde liečba pokračuje v štandardnom režime.

 

Inzercia

Dnes treba vedieť