Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Pozerať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Zapnúť upozornenia

Predseda KDH Majerský

V čom chcú byť kresťanskí demokrati noví?

Rozhovor s Milanom Majerským o tom, akými zmenami hnutie prechádza a aké kroky plánuje urobiť pre návrat do parlamentu.

Kresťanskodemokratické hnutie predstavilo verejnosti nové logo, vizuál i niekoľko ideí, ktoré nazvali novou víziou hnutia. Napriek obrovskej nedôvere verejnosti voči súčasnej vládnej koalícii sa však KDH doteraz nepodarilo zvýšiť podporu hnutia medzi voličmi. Mimoparlamentnému Progresívnemu Slovensku, ktoré je voči KDH na opačnej strane hodnotového spektra, sa to pritom darí. Prečo to tak je? Túto otázku sme v rozhovore pre Postoj TV položili predsedovi KDH Milanovi Majerskému. Zároveň šéf kresťanských demokratov čelil aj týmto otázkam:

❓KDH má 220 starostov a takmer 3000 regionálnych poslancov. Každá organizácia by chcela mať takúto sieť ambasádorov po celom Slovensku. Hnutie to však evidentne nevie pretaviť do politickej podpory strany. Prečo? Hanbia sa starostovia a poslanci za značku KDH?

❓Úspešnú politickú stranu tvoria zaujímaví ľudia a silné myšlienky. Sú v súčasnom KDH ľudia, ktorí majú celoslovenský nadhľad a sú rešpektovaní pre svoju expertízu a zaujímavé názory?

❓KDH vo svojich propagačných materiáloch konštatuje, že „len hlbokou sebareflexiou a poctivou prácou sme dokázali dať nový impulz nášmu hnutiu“. V čom spočíva táto sebareflexia?

❓Majú kresťanskí demokrati „v talóne“ silnú tému, návrh reformy či konkrétny nápad na zlepšenie krajiny, na základe ktorého by sa hnutie dokázalo aj zaujímavo verejne prezentovať?

Celý rozhovor s predsedom KDH nájdete v tomto videu:

 
Ak naše rozhovory radšej počúvate ako podcasty, nech sa páči: 
 

Inzercia

Inzercia

Inzercia

Odporúčame