Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. apríl 2021, 16:16

Štvrtok je posledný zo série chladných a snehových dní. Od piatka ustanú zrážky a začne sa otepľovať. Informoval o tom Slovenský hydrometeorologický ústav. 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 5 hodinami

Detská lekárka Kristína Visolajská hovorí, že je dôležité, aby sa po návrate do škôl učili žiaci čo najviac vonku. Pre zdravie detí je podľa nej veľmi podstatný návrat k telesnej výchove. „Pri zlepšujúcom sa počasí nevidím žiaden dôvod, prečo by sa deťom mal naďalej zhoršovať zdravotný stav z dôvodu nedostatku pohybu."

pred 6 hodinami

Rodina a najbližší priatelia sa počas uplynulého víkendu naposledy rozlúčili s českým podnikateľom a finančníkom Petrom Kellnerom. Na sociálnej sieti o jeho pohrebe informoval riaditeľ investičnej skupiny PPF Vladimír Mlynář. 

pred 6 hodinami
pred 6 hodinami

Bratislava zápasí so silným nárazovým vetrom, ktorý už na viacerých miestach spôsobil pád stromov či konárov. Strom podľa bratislavskej polície spadol aj na vozidlo na križovatke ulíc Einsteinova-Dolnozemská v bratislavskej Petržalke. Vodička, ktorá bola v tom čase v aute, utrpela ľahké zranenia. Spadnutý strom poškodil v hlavnom meste aj bránu vozovne Jurajov dvor. Električky preto majú komplikovaný výjazd. (tasr)

pred 6 hodinami

Minister obrany Jaroslav Naď tvrdí, že nezachytil útoky ministra financií Igora Matoviča smerom ku komunite vedcov. Ohradil sa voči tomu, že sa berú ako hotová vec. Myslí si, že mohlo prísť k nesprávnej interpretácii vyjadrení Matoviča na sociálnej sieti. "Dnes tu každý dáva podporu vedcov, ja ich tiež podporujem. (...) Ale prečo si vytvárame slameného panáka z nejakého útoku na vedcov zo strany bývalého predsedu vlády, keď neviem kde, na základe čoho ste tento konflikt vytvorili alebo našli?" povedal Naď novinárom. (tasr)

pred 6 hodinami

Členské krajiny Európskej únie (Rada EÚ) rozhodli o predĺžení reštriktívnych opatrení voči Iránu o ďalší rok - do 13. apríla 2022. Ide o sankcie, ktoré EÚ prvýkrát zaviedla v apríli 2011 a ktoré reagujú na závažné porušovanie ľudských práv. Odvtedy sa sankcie každoročne predlžujú. (tasr)

pred 8 hodinami

Presne pred 60 rokmi sovietsky kozmonaut Jurij Alexejevič Gagarin ako prvý človek v histórii obletel zemeguľu. Na palube kozmickej lode Vostok 1 odštartoval o 9:07 hodine moskovského času zo základne Bajkonur na území dnešného Kazachstanu. Gagarin jeden raz obletel našu planétu vo vzdialenosti 181 až 327 kilometrov od povrchu Zeme a pristál o 10:55 moskovského času na vopred určenom mieste pri Saratove, pričom let trval 108 minút a kozmonaut strávil 75 minút v bezváhovom stave. (tasr)