Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. marec 2021, 14:17

Akcia Víchrica

Zoroslava Kollára a Jarmilu Urbancovú prepustili z väzby, bude rozhodovať NS SR

Zoroslava Kollára a Jarmilu Urbancovú prepustili z väzby, bude rozhodovať NS SR

Podnikateľa a bývalú podpredsedníčku Najvyššieho súdu zadržali v rámci akcie Víchrica.

Špecializovaný trestný súd rozhodol o prepustení podnikateľa a konkurzného advokáta Zoroslava Kollára z väzby. Prepustili aj bývalú podpredsedníčku Najvyššieho súdu Jarmilu Urbancovú.

Pre TASR to potvrdil jeho obhajca Martin Berec, upozornila na to TV JOJ.

Rozhodnutie nie je právoplatné, dozorujúci prokurátor mieni podať v zákonnej lehote sťažnosť, uviedla hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová. O väzobnom stíhaní Kollára a Urbancovej tak bude rozhodovať Najvyšší súd.

Zoroslav Kollár je vo väzbe od posledného októbrového dňa roku 2020. Do väzby ho zobral vtedy ŠTS v Pezinku spoločne s bývalou podpredsedníčkou Najvyššieho súdu Jarmilou Urbancovou a expredsedom Okresného súdu Bratislava III Davidom Lindtnerom.

Dôvodom väzobného stíhania trojice obvinenej z prijímania úplatku, prípadne zo zločinu zasahovania do nezávislosti súdu, bola obava z možného ovplyvňovania svedkov, teda kolúzna väzba.

Následne v novembri 2020 Najvyšší súd zamietol ich sťažnosti voči väzobnému stíhaniu. Zároveň rozšíril jeho dôvody o väzbu preventívnu. Trojicu zadržala NAKA v rámci akcie Víchrica.

 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Podpredseda Smeru Ľuboš Blaha nedôveruje informácii o možnom zapojení ruských tajných služieb do výbuchu muničného skladu. „Skôr si myslím, že by sme mali byť oveľa opatrnejší vo vzťahu k Rusku. Ukázať, že chceme dialóg, že chceme mier,“ povedal v nedeľnej diskusnej relácii O 5 minút 12. Pýta sa, či nejde o spravodajskú hru a vytváranie zámienky na útok. (tasr)

pred 3 hodinami

Na otázku, či by v OĽaNO neuvažovali o výmene na poste predsedu, minister obrany Naď povedal, že v OĽaNO sa nepozerajú na prieskumy popularity. Zopakoval, že premiér je prvý medzi rovnými a je koordinátorom. (tasr)

pred 4 hodinami

Premiér Eduard Heger vyhlásil, že český premiér Andrej Babiš má jeho plnú podporu za rozhodnutie vyhostiť 18 ruských diplomatov.

pred 5 hodinami

Odhalenia činnosti ruských agentov v Česku podľa ministra zahraničia Ivana Korčoka „potvrdzujú dlhodobé zistenia našich spravodajských služieb, že aj naše krajiny sú cieľom operácií zameraných proti ich bezpečnosti a stabilite“. Uviedol to na sociálnej sieti.