Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. marec 2021, 13:48

Kauza Fatima

V prípade obvinili aj Gašpara, Hraška a Krajmera

Kauza vydierania svedkov sa doposiaľ spájala predovšetkým s Monikou Jankovskou.

Bývalé policajné špičky - exprezident polície Tibor Gašpar, bývalý šéf NAKA Peter Hraško a exriaditeľ Národnej protikorupčnej jednotky Róbert Krajmer, sú ďalšími obvinenými v kauze vydierania svedkov v prípade Fatima. Upozornili na to Aktuality.sk.

Kauza Fatima sa doposiaľ spájala predovšetkým s bývalou štátnou tajomníčkou rezortu spravodlivosti Monikou Jankovskou. Všetci traja sú vo vyšetrovacej väzbe po obvinení v akcii Očistec. Nové obvinenia potvrdila aj hovorkyňa Generálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Hovorkyňa spresnila, že dva nové skutky, pre ktoré bolo 1. marca vznesené obvinenie, súvisia s vydieraním. "V posudzovanom prípade budú opätovne vypočúvaní obvinení a niektorí svedkovia, budú vypočúvaní aj noví (ďalší) svedkovia, a preto nemožno v žiadnom prípade konštatovať, že už boli vypočutí všetci svedkovia," dodala. Vyhlásila, že obvinenie bolo rozšírené pre ďalší skutok aj trom osobám, ktoré sú už v tejto veci trestne stíhané.

Monika Jankovská bola po štvrtkovom prepustení z väzby opätovne zadržaná. Jej obhajca Peter Erdös uviedol, že zadržanie súviselo s kauzou Fatima. Tökölyová potvrdila, že do piatkového popoludnia Úrad špeciálnej prokuratúry neevidoval podnet vyšetrovateľa na podanie návrhu na vzatie Jankovskej do väzby.

Okrem kauzy Fatima pribudli Janskovskej v minulosti aj obvinenia po akciách Búrka a Víchrica.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 46 minútami

Podpredseda Smeru Ľuboš Blaha nedôveruje informácii o možnom zapojení ruských tajných služieb do výbuchu muničného skladu. „Skôr si myslím, že by sme mali byť oveľa opatrnejší vo vzťahu k Rusku. Ukázať, že chceme dialóg, že chceme mier,“ povedal v nedeľnej diskusnej relácii O 5 minút 12. Pýta sa, či nejde o spravodajskú hru a vytváranie zámienky na útok. (tasr)

pred 3 hodinami

Premiér Eduard Heger vyhlásil, že český premiér Andrej Babiš má jeho plnú podporu za rozhodnutie vyhostiť 18 ruských diplomatov.

pred 4 hodinami

Odhalenia činnosti ruských agentov v Česku podľa ministra zahraničia Ivana Korčoka „potvrdzujú dlhodobé zistenia našich spravodajských služieb, že aj naše krajiny sú cieľom operácií zameraných proti ich bezpečnosti a stabilite“. Uviedol to na sociálnej sieti.

pred 5 hodinami

Slováci finančným alebo duchovným spôsobom podporujú celkovo 874 bohoslovcov v ôsmich krajinách sveta. Ide o Benin, Pobrežie Slonoviny, Burkinu Faso, Čad, Togo, Kongo, Demokratickú republiku Kongo a Kamerun. Informovali Pápežské misijné diela.