02. marec 2021, 08:02

Facebook nadviaže spoluprácu s nemeckými médiami

Súčasťou týchto snáh bude aj spustenie projektu Facebook News v Nemecku.

Facebook začne od mája zverejňovať spravodajský obsah od partnerských nemeckých médií. Informovala o tom agentúra DPA. "V nasledujúcich troch rokoch investujeme do mediálneho priemyslu na celom svete približne miliardu dolárov," povedal na pondelkovej on-line tlačovej konferencii riaditeľ oddelenia Facebooku pre partnerstvo s médiami v Európe Jesper Doub.

Na základe partnerských dohôd budú jednotlivé médiá odmeňované aj za prelinkovaný obsah, ktorý nebude tvorený výhradne pre Facebook. "Je dôležité, že samotný obsah neskončí na Facebooku, ale že k nemu pridáme aj odkazy na ponuky od jednotlivých vydavateľov," zdôraznil Doub. Zdôraznil, že má ísť o dlhodobý projekt, pričom môže potrvať aj niekoľko rokov, kým sa dostane na požadovanú úroveň.

Na tento formát spolupráce zatiaľ spomedzi nemeckých médií prisľúbili spravodajský magazín Der Spiegel, Funke Media Group a hamburský vydavateľský dom Gruner + Jahr, ktorý patrí do skupiny Bertelsmann. Facebook News už rok funguje v Spojených štátoch a nedávno bol zavedený aj v Británii.

pred 7 hodinami

Slovenskí hokejisti prehrali v úvodnom zápase v príprave na tohtoročné majstrovstvá sveta s Lotyšskom 1:2 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v 64. minúte Renars Krastenbergs. (tasr)

pred 9 hodinami

Slovenský reprezentant v zápasení voľným štýlom Achsarbek Gulajev získal na ME vo Varšave zlatú medailu v hmotnostnej kategórii do 79 kg. Vo finále zdolal Francúza Saifedina Alekmu 2:1 na body. (tasr)

Johnson & Johnson obnoví dodávky vakcín do krajín Európskej únie. Farmaceutická firma tak rozhodla po tom, čo Európska agentúra pre lieky vydala stanovisko o bezpečnosti tejto vakcíny. (tasr)

pred 10 hodinami

Hokejisti Popradu zdolali v štvrtom zápase semifinále Kaufland play off Tipos extraligy na domácom ľade Michalovce 5:2 a vyrovnali stav série na 2:2. O svojom víťazstve rozhodli v tretej tretine, ktorú vyhrali 3:0. (tasr)

SHMÚ upozorňuje v stredu nadránom na prízemný mráz na väčšine územia Slovenska. Vo výške piatich centimetrov nad povrchom meteorológovia očakávajú, že teplota poklesne až na mínus dva stupne. (tasr)