Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. marec 2021, 19:38

Účasť premiéra Matoviča pri prílete Sputniku V na Slovensko nepovažujem za vhodnú. Ani mňa, ani nikoho z vlády totiž...

Uverejnil používateľ Ivan Korčok Pondelok 1. marca 2021

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok nepokladá účasť Igora Matoviča pri prílete ruských vakcín Sputnik V za vhodnú. "Mohli sme byť pri americkej, nemeckej či britsko-švédskej, ale neurobili sme to, lebo to nedáva zmysel," napísal na sociálnej sieti.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 44 minútami

Prezidentke dôveruje 58 percent a nedôveruje 40 percent respondentov. Ide o jediného politika, ktorému viac ľudí dôveruje než nedôveruje.

Naopak, najväčšiu nedôveru má minister financií a expremiér Igor Matovič. Dôveru mu vyjadrilo 15 percent respondentov, nedôveru 84 percent.

Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza, ktorý bol realizovaný od 31. marca do 7. apríla na vzorke 1001 respondentov.

Na druhom mieste v dôveryhodnosti sa umiestnil líder Hlasu, ktorému verí 41 percent respondentov. Na treťom mieste sa umiestnil nový predseda vlády Eduard Heger (29%). S jednopercentým rozdielom nasledujú ďalší koaličný lidri - Boris Kollár, Richard Sulík a Veronika Remišová.

EXKLUZÍVNY PRIESKUM: KTORÝM POLITIKOM DÔVERUJEME NAJVIAC? Opäť máme pre vás výsledky exkluzívneho prieskumu agentúry...

Uverejnil používateľ Na telo s Michalom Kovačičom Nedeľa 18. apríla 2021

Po vládnej kríze stúpla podľa prieskumu Focus najviac dôvera šéfovi hnutia Sme rodina Borisovi Kollárovi. Od posledného prieskumu ide o 8 percent. O 4 percentá stúpla dôvera lídrovi opozičného Smeru Robertovi Ficovi.

Vládna kríza sa podpísala aj na dôvere prezidentky Zuzane Čaputovej, no najväčší pokles zaznamenal Richard Sulík, a to až 10 percent.

pred hodinou

Odhalenia činnosti ruských agentov v Česku podľa ministra zahraničia Ivana Korčoka „potvrdzujú dlhodobé zistenia našich spravodajských služieb, že aj naše krajiny sú cieľom operácií zameraných proti ich bezpečnosti a stabilite“. Uviedol to na sociálnej sieti.

pred 3 hodinami

Slováci finančným alebo duchovným spôsobom podporujú celkovo 874 bohoslovcov v ôsmich krajinách sveta. Ide o Benin, Pobrežie Slonoviny, Burkinu Faso, Čad, Togo, Kongo, Demokratickú republiku Kongo a Kamerun. Informovali Pápežské misijné diela.

pred 4 hodinami

Počet hospitalizovaných pacientov klesol pod dvetisíc na 1 953. Na JIS je 175 pacientov, pľúcnu ventiláciu potrebuje 263 osôb. V sobotu pribudlo 638 nových prípadov pri 17 057 PCR testoch a 1909 pozitívne testovaných antigénnymi testami. Ochoreniu podľahlo ďalších 63 ľudí. Počet zaočkovaných prvou dávkou stúpol o 16 411. (nczi)