Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. február 2021, 19:43

Profesor kresťanskej etiky reaguje na Bidenov „zákon o rovnosti“

Jeho cieľom je doplniť zákon o občianskych právach tak, aby zahŕňal aj práva týkajúce sa sexuálnej orientácie a gender identity.

„Zmenou definície „ľudskej bytosti“ opúšťame morálku, ktorá vybudovala našu civilizáciu,“ varuje profesor Andrew T. Walker.

Andrew T. Walker, profesor kresťanskej etiky na Južanskom baptistickom teologickom seminári v Kentucky, vo svojom novom komentári na The American Conservative reagoval na „zákon o rovnosti“ z dielne Bidenovej administratívy, ktorého cieľom je doplniť zákon o občianskych právach z roku 1964 tak, aby zahŕňal aj práva týkajúce sa sexuálnej orientácie a gender identity.

„Zákon o rovnosti obsahuje na svojich stránkach revolúciu a snaží sa o „evanjelizáciu“ Západu. Naše pôvodné hodnoty zastávali objektivitu, rozum, stálosť, autoritu a hranice. Prirodzené väzby a rodinné vzťahy sa považovali za hodné nasledovania, normatívne a presvedčivé, pričom všetko, čo sa proti nim stavalo, bolo považované za nesprávne. Revolúcia, ktorá práve prebieha, má vykresliť tieto hodnoty nielen ako nesprávne, ale priam ako škodlivé. Podľa zákona o rovnosti je teda všetko, čo nepresadzuje expresívny individualizmus alebo neobmedzenosť konania... nuž, represívne. Sme svedkami toho, ako sa v reálnom čase kresťanská morálka mení na úplne sekularizovanú,“ píše ďalej vo svojom komentári Andrew T. Walker.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 6 hodinami

Snemovňa reprezentantov USA schválila návrh zákona, ktorým by sa hlavné mesto Washington stalo 51. štátom americkej Únie. V Senáte bude schválenie legislatívy oveľa zložitejšie, keďže bude potrebné, aby demokrati na svoju stranu získali aj najmenej desať republikánov. (tasr)

pred 7 hodinami
pred 8 hodinami

Český premiér Andrej Babiš sa poďakoval Slovensku za solidárny postoj, ktorý prejavilo rozhodnutím vyhostiť troch ruských diplomatov. „Veľmi ďakujeme. Veľmi si vážim toto obrovské gesto a postoj Slovenskej republiky,“ napísal Babiš na Twitteri. Dodal tiež, že hovoril s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou, ubezpečila ho, že Nemecko stojí pevne za Českom. (tasr)

pred 8 hodinami

SHMÚ upozorňuje na prízemný mráz, ktorý sa má vyskytnúť v piatok. Pre stredné a východné okresy vydali výstrahu pred nízkymi teplotami, očakáva sa nula až mínus päť stupňov Celzia. (tasr)

pred 8 hodinami

„S Čechmi sme vždy stáli pri sebe, v dobrom aj zlom. Vyhostením troch členov ruskej diplomatickej misie zo Slovenska sme jednak podporili nášho najbližšieho suseda, partnera a spojenca a zároveň sme sa dôrazne ohradili voči takej činnosti cudzích spravodajských služieb na území našich krajín, ktorá ohrozuje naše bezpečnostné záujmy, “ skonštatovala prezidentka Zuzana Čaputová. (tasr)

pred 9 hodinami

Opozičný Smer vyzýva vládu, aby bezodkladne informovala slovenských občanov, na základe čoho boli vyhostení diplomati Ruskej federácie. Podpredseda strany Juraj Blanár avizoval, že vysvetlenie budú požadovať aj na mimoriadnom rokovaní Zahraničného výboru NR SR, ktoré chcú iniciovať. (tasr)