Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. február 2021, 15:25

Nemecká polícia vykonala rozsiahlu raziu proti islamským extrémistom

Približne 850 policajtov vrátane príslušníkov špeciálnych jednotiek sa zapojilo do razií v bytoch členov organizácie Džamá'atu Berlín (Berlínska skupina).

Organizáciu zakázal berlínsky minister vnútra Andreas Geisel s odôvodnením, že ide o "veľmi radikálnu" skupinu, ktorá sa riadi ideológiou tzv. Islamského štátu. "Tento zákaz je ďalším signálom pre všetkých náboženských extrémistov," uviedol Geisel. "Nebudeme tolerovať miesta, kde sa hlása terorizmus a oslavuje takzvaný Islamský štát," dodal.

Úrady uviedli, že organizácia sa hlási k antisemitskej ideológii a obhajuje "ozbrojený džihád a teroristické útoky voči civilistom". Razie boli zamerané na zaistenie majetku a dôkazov. Polícia neinformovala, že by bol niekto zatknutý.

Organizácia pozostávala z dvoch skupín - mužskej a ženskej -, ktoré sa pravidelne schádzali v súkromných domoch a parkoch a šírili svoju ideológiu prostredníctvom internetu a letákov na verejných priestranstvách, uviedli úrady.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 6 hodinami

Snemovňa reprezentantov USA schválila návrh zákona, ktorým by sa hlavné mesto Washington stalo 51. štátom americkej Únie. V Senáte bude schválenie legislatívy oveľa zložitejšie, keďže bude potrebné, aby demokrati na svoju stranu získali aj najmenej desať republikánov. (tasr)

pred 8 hodinami
pred 8 hodinami

Český premiér Andrej Babiš sa poďakoval Slovensku za solidárny postoj, ktorý prejavilo rozhodnutím vyhostiť troch ruských diplomatov. „Veľmi ďakujeme. Veľmi si vážim toto obrovské gesto a postoj Slovenskej republiky,“ napísal Babiš na Twitteri. Dodal tiež, že hovoril s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou, ubezpečila ho, že Nemecko stojí pevne za Českom. (tasr)

pred 8 hodinami

SHMÚ upozorňuje na prízemný mráz, ktorý sa má vyskytnúť v piatok. Pre stredné a východné okresy vydali výstrahu pred nízkymi teplotami, očakáva sa nula až mínus päť stupňov Celzia. (tasr)

pred 8 hodinami

„S Čechmi sme vždy stáli pri sebe, v dobrom aj zlom. Vyhostením troch členov ruskej diplomatickej misie zo Slovenska sme jednak podporili nášho najbližšieho suseda, partnera a spojenca a zároveň sme sa dôrazne ohradili voči takej činnosti cudzích spravodajských služieb na území našich krajín, ktorá ohrozuje naše bezpečnostné záujmy, “ skonštatovala prezidentka Zuzana Čaputová. (tasr)

pred 9 hodinami

Opozičný Smer vyzýva vládu, aby bezodkladne informovala slovenských občanov, na základe čoho boli vyhostení diplomati Ruskej federácie. Podpredseda strany Juraj Blanár avizoval, že vysvetlenie budú požadovať aj na mimoriadnom rokovaní Zahraničného výboru NR SR, ktoré chcú iniciovať. (tasr)