Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. február 2021, 13:12

Kajetán Kičura ostáva vo väzbe

Kajetán Kičura ostáva vo väzbe

FOTO TASR - Ján Krošlák

Najvyšší súd zrušil uznesenie Špecializovaného trestného súdu. Žiadosť obvineného bývalého šéfa Štátnych hmotných rezerv o prepustenie z väzby na slobodu zamietol.

TASR o tom informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu Alexandra Važanová s tým, že súd nenahradil väzbu dohľadom probačného a mediačného úradníka.

"Senát zároveň vyhovel návrhu prokurátora na zmenu kolúznej väzby, ktorú rozšíril aj na skutky, pre ktoré bolo voči Kajetánovi Kičurovi vznesené obvinenie v júli a auguste 2020," spresnila hovorkyňa.

"Dnešné rozhodnutie súdu rešpektujem. Jeho dôvody nepoznám, avšak musím povedať, že rozhodnutie sudcu pre prípravné konanie ŠTS bolo vecne i právne perfektné a ani v najdivokejšom sne som si nemyslel, že môže byť prelomené, a to ani v podmienkach súčasného právneho marazmu," povedal pre obhajca Kičuru Rastislav Palovič.

Kajetán Kičura je stíhaný za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v súbehu s pokračovacím zločinom legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Vo väzbe je od 23. apríla 2020, vlani v novembri Najvyšší súd rozhodol o jej predĺžení do 21. júna 2021.

Trestné konanie pre medializované informácie o pochybeniach Štátnych hmotných rezerv pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu v súvislosti s pandémiou koronavírusu a kúpe bytov na Konventnej ulici v Bratislave začala Národná kriminálna agentúra v marci 2020. Kajetán Kičura odmietol obvinenia súvisiace so zmluvami Štátnych hmotných rezerv, ako aj podozrenia spojené s dvoma bytmi, ktoré kúpil jeho syn.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 9 hodinami

Slovenskí hokejisti prehrali v úvodnom zápase v príprave na tohtoročné majstrovstvá sveta s Lotyšskom 1:2 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v 64. minúte Renars Krastenbergs. (tasr)

pred 11 hodinami

Inzercia

Inzercia