Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. február 2021, 09:33

Súd bude v piatok rozhodovať o prepustení Jarmily Urbancovej z väzby

Špecializovaný súd v Pezinku na začiatku januára tohto roka už raz žiadosť bývalej podpredsedníčky Najvyššieho súdu o prepustenie z väzby zamietol. 

Sudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku bude v piatok rozhodovať o žiadosti o prepustenie z väzby, ktorú podala bývalá podpredsedníčka Najvyššieho súdu Jarmila Urbancová a jej advokát. Neverejný výsluch sa začne v piatok o 13.00 hodine. TASR to vo štvrtok potvrdil obhajca obvinenej v kauze Víchrica Peter Erdős.

Najvyšší súd v novembri minulého roka zamietol sťažnosť Jarmily Urbancovej, podnikateľa a konkurzného advokáta Zoroslava K. a bývalého predsedu Okresného súdu Bratislava III Davida L. voči rozhodnutiu ŠTS z konca októbra, ktorý trojicu do väzby zobral. Senát Najvyššieho súdu vtedy zároveň na podklade sťažnosti prokurátorky rozšíril dôvody väzby u obvinených Zoroslava K. a Davida L. aj o preventívnu väzbu.

Trojicu zadržala NAKA 28. októbra 2020 v rámci akcie Víchrica. Následne Ústavný súd 29. októbra dal súhlas na vzatie do väzby pre Jarmilu U. a Davida L. Všetci traja sú obvinení zo zločinu prijímania úplatku. O žiadosti o prepustenie z väzby na slobodu Zoroslava K. bude ŠTS rovnako rozhodovať tento piatok.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 52 minútami

Odhalenia činnosti ruských agentov v Česku podľa ministra zahraničia Ivana Korčoka „potvrdzujú dlhodobé zistenia našich spravodajských služieb, že aj naše krajiny sú cieľom operácií zameraných proti ich bezpečnosti a stabilite“. Uviedol to na sociálnej sieti.

pred hodinou

Slováci finančným alebo duchovným spôsobom podporujú celkovo 874 bohoslovcov v ôsmich krajinách sveta. Ide o Benin, Pobrežie Slonoviny, Burkinu Faso, Čad, Togo, Kongo, Demokratickú republiku Kongo a Kamerun. Informovali Pápežské misijné diela.

pred 3 hodinami

Počet hospitalizovaných pacientov klesol pod dvetisíc na 1 953. Na JIS je 175 pacientov, pľúcnu ventiláciu potrebuje 263 osôb. V sobotu pribudlo 638 nových prípadov pri 17 057 PCR testoch a 1909 pozitívne testovaných antigénnymi testami. Ochoreniu podľahlo ďalších 63 ľudí. Počet zaočkovaných prvou dávkou stúpol o 16 411. (nczi)