Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. február 2021, 22:21

Krajský súd v Prešove vymeral kanadskému profesorovi sedemročné väzenie

David Scheffel údajne v rodinnom dome v meste Veľký Šariš a inde sa dotýkal na intímnych miestach maloletých dievčat z Jarovníc. Rovnako údajne nahé dievčatá fotografoval.

Prešovský krajský súd vymeral v stredu sedemročný trest odňatia slobody pre kanadského profesora Davida Scheffela. Uznal ho za vinného zo zločinu sexuálneho zneužívania v súbehu s prečinom ohrozovania mravnej výchovy mládeže. TASR o tom informovala hovorkyňa súdu Ivana Petrufová.

Trest si má odpykať v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove s minimálnym stupňom stráženia. Zároveň mu uložili trest prepadnutia malokalibrovej zbrane, ktorú mal neoprávnene v držbe. Rozhodnutie súdu je právoplatné.

"Odvolací senát Krajského súdu dnes zopakoval dokazovanie a uzavrel dobu páchania skutku od jari 2017 do júla 2017, pričom zločin sexuálneho zneužívania bol spáchaný vo vzťahu k štyrom poškodeným a prečin ohrozovania mravnej výchovy mládeže vo vzťahu k piatim poškodeným,“ priblížila Petrufová.

Ako v minulosti informovala polícia, Kanaďan mal v rodinnom dome v meste Veľký Šariš a inde dotýkať sa na intímnych miestach maloletých dievčat z Jarovníc. Pod zámienkou finančnej odmeny ich mal vylákať do svojho domu. Rovnako mal nahé dievčatá fotografovať. Na sedemročné väzenie ho už vlani v septembri odsúdil aj prešovský okresný súd.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 6 hodinami

Snemovňa reprezentantov USA schválila návrh zákona, ktorým by sa hlavné mesto Washington stalo 51. štátom americkej Únie. V Senáte bude schválenie legislatívy oveľa zložitejšie, keďže bude potrebné, aby demokrati na svoju stranu získali aj najmenej desať republikánov. (tasr)

pred 7 hodinami
pred 8 hodinami

Český premiér Andrej Babiš sa poďakoval Slovensku za solidárny postoj, ktorý prejavilo rozhodnutím vyhostiť troch ruských diplomatov. „Veľmi ďakujeme. Veľmi si vážim toto obrovské gesto a postoj Slovenskej republiky,“ napísal Babiš na Twitteri. Dodal tiež, že hovoril s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou, ubezpečila ho, že Nemecko stojí pevne za Českom. (tasr)

pred 8 hodinami

SHMÚ upozorňuje na prízemný mráz, ktorý sa má vyskytnúť v piatok. Pre stredné a východné okresy vydali výstrahu pred nízkymi teplotami, očakáva sa nula až mínus päť stupňov Celzia. (tasr)

pred 8 hodinami

„S Čechmi sme vždy stáli pri sebe, v dobrom aj zlom. Vyhostením troch členov ruskej diplomatickej misie zo Slovenska sme jednak podporili nášho najbližšieho suseda, partnera a spojenca a zároveň sme sa dôrazne ohradili voči takej činnosti cudzích spravodajských služieb na území našich krajín, ktorá ohrozuje naše bezpečnostné záujmy, “ skonštatovala prezidentka Zuzana Čaputová. (tasr)

pred 9 hodinami

Opozičný Smer vyzýva vládu, aby bezodkladne informovala slovenských občanov, na základe čoho boli vyhostení diplomati Ruskej federácie. Podpredseda strany Juraj Blanár avizoval, že vysvetlenie budú požadovať aj na mimoriadnom rokovaní Zahraničného výboru NR SR, ktoré chcú iniciovať. (tasr)