24. február 2021, 17:44

Strana Za ľudí ponúkla premiérovi Igorovi Matovičovi prebratie zodpovednosti za rezort zdravotníctva už na jeseň, vyhlásila predsedníčka strany Veronika Remišová. "Strana Za ľudí ponúkla premiérovi prebratie zodpovednosti za rezort zdravotníctva nie politickým nominantom, ale odborníkom už na jeseň, keď sa situácia zhoršovala. Náš návrh odmietol," poznamenala Remišová. Diskusia o personálnych zmenách medzi lídrami koalície by sa mala podľa nej konať za zatvorenými dverami, a nie cez médiá. (tasr)

pred 8 hodinami

Slovenskí hokejisti prehrali v úvodnom zápase v príprave na tohtoročné majstrovstvá sveta s Lotyšskom 1:2 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v 64. minúte Renars Krastenbergs. (tasr)

pred 9 hodinami
pred 10 hodinami

Slovenský reprezentant v zápasení voľným štýlom Achsarbek Gulajev získal na ME vo Varšave zlatú medailu v hmotnostnej kategórii do 79 kg. Vo finále zdolal Francúza Saifedina Alekmu 2:1 na body. (tasr)

Johnson & Johnson obnoví dodávky vakcín do krajín Európskej únie. Farmaceutická firma tak rozhodla po tom, čo Európska agentúra pre lieky vydala stanovisko o bezpečnosti tejto vakcíny. (tasr)

Hokejisti Popradu zdolali v štvrtom zápase semifinále Kaufland play off Tipos extraligy na domácom ľade Michalovce 5:2 a vyrovnali stav série na 2:2. O svojom víťazstve rozhodli v tretej tretine, ktorú vyhrali 3:0. (tasr)

pred 11 hodinami

SHMÚ upozorňuje v stredu nadránom na prízemný mráz na väčšine územia Slovenska. Vo výške piatich centimetrov nad povrchom meteorológovia očakávajú, že teplota poklesne až na mínus dva stupne. (tasr)