Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. február 2021, 18:18

Futbalista Lyle Taylor odmieta pred zápasmi kľačať na podporu Black Lives Matter

Futbalista Lyle Taylor odmieta pred zápasmi kľačať na podporu Black Lives Matter

Futbalista Lyle Taylor. Foto - Flickr.com

Tvrdí, že je to marxistické hnutie.

Futbalista Lyle Taylor, ktorý hrá za tím Nottingham Forest, pre LBC povedal, že už nebude pred zápasmi dodržiavať rituál, počas ktorého hráči pokľaknú na zem, aby tak prejavili svoju podporu organizácii Black Lives Matter.

„Už predtým som sa vyjadril, že súhlasím s tým, že na životoch černochov naozaj záleží a niečo sa s rasovou nerovnosťou musí spraviť, ale naša spoločnosť to prenecháva marxistickej organizácii, ktorá... sa snaží použiť sociálne a rasové nepokoje na to, aby pretlačila vlastnú politickú agendu. My černosi ale nie sme nejakou vecou, na ktorej môžete založiť svoje hnutie jednoducho len preto, že je to práve silné,“ povedal tridsaťročný futbalista.

Dodal tiež, že napriek tomu, že je sám človekom čiernej pleti, bol za svoju kritiku hnutia Black Lives Matter označený za rasistu.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 12 minútami

Náklady boja proti koronavírusu v tomto roku môžu dosiahnuť až 2 miliardy eur, odhaduje rozpočtová rada. Veľkosť rezervy v rozpočte bude podľa nej nedostatočná. Väčšina z tejto sumy, až 1,5 miliardy eur, bude vynaložená na podporu ekonomiky a sociálne opatrenia, predovšetkým na podporu zachovania pracovných miest – kurzarbeit.

Náklady boja proti koronavírusu v tomto roku môžu dosiahnuť až 2 miliardy eur, veľkosť rezervy v rozpočte tak bude...

Uverejnil používateľ Rada pre rozpočtovú zodpovednosť Pondelok 8. marca 2021
pred 37 minútami

Minister školstva hovorí, že od pondelka je v školách približne rovnaký počet žiakov ako minulý týždeň. V materských školách je do 30 percent a v základných školách do 50 percent detí. Gröhling vraví, že cez víkend sa uskutočnilo testovanie kloktaním žiakov druhého stupňa na štyroch základných školách. Zo sedemtisíc testov nebol žiaden pozitívny. (Expres)

pred 49 minútami

Branislav Gröhling zo SaS hovorí, že koaličné rokovania pokračujú a čaká sa na vyjadrenie poslaneckých klubov Sme rodina a OĽaNO. Do stredy podľa neho žiadne verejné vyhlásenia nazaznejú. Nemyslí si, že SaS sa zmieri s tým, že by výsledkom rokovaní nebola rekonštrukcia vlády. (rádio Expres)

Minister školstva Branislav Gröhling je hosťom Braňa Závodského.

Uverejnil používateľ Radio Expres Pondelok 8. marca 2021
pred 52 minútami

Nórsko zaznamenalo v roku 2020 až 19-percentný pokles sobášov oproti predchádzajúcemu roku, ktorý už aj tak priniesol najnižší údaj od roku 1927. Dnes o tom informoval nórsky štatistický úrad, ktorý dodal, že k poklesu viedla pandémia a opatrenia na jej zastavenie. Minulý rok bolo v Nórsku uzavretých 16 200 manželstiev. (tasr)

pred hodinou

Osobnosti talianskej verejnej sféry spustili kampaň, ktorou chcú popredný taliansky slovník donútiť k zmene definície pri hesle žena. V slovníku je okrem iného pri tomto hesle aj označenie pre sexuálnu pracovníčku či rôzne výrazy pre slúžku. To podľa aktivistov umocňuje problém sexizmu v spoločnosti. Slovník by nemal pri hesle žena uvádzať synonymá s negatívnou konotáciou. Píše český denník echo24.cz.