Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. február 2021, 17:52

Rektori budú s ministrom školstva hovoriť aj o novele zákona o vysokých školách

Diskutovať budú aj o očkovaní vysokoškolských pedagógov.

Slovenskí rektori sa v utorok stretnú s ministrom školstva Branislavom Gröhlingom (SaS) na pôde Ekonomickej univerzity v Bratislave, hovoriť budú aj o novele zákona o vysokých školách. TASR o tom v pondelok informovala za Slovenskú rektorskú konferenciu (SRK) Ľubica Benková.

Ako ďalej priblížila, ďalšími bodmi rokovania má byť diskusia k plánu obnovy k časti Zvýšenie výkonnosti slovenských vysokých škôl či o možnosti realizovania očkovania pedagógov na vysokých školách.

Témou majú byť tiež žiadosti o rozšírenie výnimky z COVID automatu a o úpravu obmedzení prijatých vládou týkajúcich sa slobody pohybu a pobytu pre výučbu a študentov na treťom stupni vysokoškolského vzdelávania.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 11 minútami

Minister školstva hovorí, že od pondelka je v školách približne rovnaký počet žiakov ako ten minulý. V materských školách je do 30 percent a v základných školách do 50 percent detí. Gröhling vraví, že cez víkend sa uskutočnilo testovanie kloktaním žiakov druhého stupňa na štyroch základných školách. Zo sedem tisíc testov nebol žiaden pozitívny. (Expres)

pred 23 minútami

Branislav Gröhling zo SaS hovorí, že koaličné rokovania pokračujú a čaká sa na vyjadrenie poslaneckých klubov Sme rodina a OĽaNO. Do stredy podľa neho žiadne verejné vyhlásenia nazaznejú. Nemyslí si, že SaS sa zmieri s tým, že by výsledkom rokovaní nebola rekonštrukcia vlády. (rádio Expres)

Minister školstva Branislav Gröhling je hosťom Braňa Závodského.

Uverejnil používateľ Radio Expres Pondelok 8. marca 2021
pred 26 minútami

Nórsko zaznamenalo v roku 2020 až 19-percentný pokles sobášov oproti predchádzajúcemu roku, ktorý už aj tak priniesol najnižší údaj od roku 1927. Dnes o tom informoval nórsky štatistický úrad ktorý dodal, že k poklesu viedla pandémia a opatrenia na jej zastavenie. Minulý rok bolo v Nórsku uzavretých 16 200 manželstiev. (tasr)

pred 52 minútami

Osobnosti talianskej verejnej sféry spustili kampaň, ktorou chcú popredný taliansky slovník donútiť k zmene definície pri hesle žena. V slovníku je okrem iného pri tomto hesle aj označenie pre sexuálnu pracovníčku či rôzne výrazy pre slúžku. To podľa aktivistov umocňuje problém sexizmu v spoločnosti. Slovník by nemal pri hesle žena uvádzať synonymá s negatívnom konotáciou. Píše český denník echo24.cz.

pred 58 minútami

Slovensko čaká opäť mrazivá noc. Teplota klesne na -3 až  -8 stupňov. V údoliach miestami na -9 až -14. Územie Slovenska začína podľa meteorológov ovplyvňovať studený front, ktorý je spojený s tlakovou nížou so stredom nad európskym Ruskom. (shmú)