Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
15. február 2021

Posledný deň na prihlásenie sa do semestrálneho programu Spoločenstva Ladislava

Spoločenstvo Ladislava Hanusa otvára aj tento rok semestrálny formačný program v Košiciach. Vzhľadom na momentálnu situáciu bude prebiehať online formou. Z toho dôvodu je otvorený aj pre záujemcov žijúcich mimo Košíc.

Posledný deň na prihlásenie sa do semestrálneho programu Spoločenstva Ladislava

“Hlavným cieľom tohto programu je integrovať vieru do každej oblasti života a nebáť sa ohlasovať Krista tam, kde je mlčanie o viere najrozšírenejšie, ako povedal sv. otec Benedikt XVI: v politike, kultúre, médiách, profesionálnom živote a intelektuálnej sfére spoločnosti,” uviedol predseda SLH Juraj Šúst.

Študentov programu (18-30 rokov) čaká počas 12 večerov celkovo 24 seminárov zameraných na prehĺbenie vlastnej viery (1. časť VIDIEŤ), kritický pohľad na fenomény v súčasnej spoločnosti (2. časť - HODNOTIŤ) a integráciu hodnôt do vlastného života (3. časť - KONAŤ). Nebude chýbať ani duchovná obnova, či teambuildingový víkend.

S podrobnejšími informáciami o priebehu programu nás oboznamuje koordinátorka programov - Karin Rajská: “Formačno-akademický program SLH je vzácnym časom, kde sa spoločne modlíme, (ak korona dovolí aj večeriame), čítame veľké diela a diskutujeme. Medzi dielami, ktoré čítame, sú: Augustínove Vyznania, Lewisove Hovory o (ne)obyčajnom kresťanstve, Chestertonova Ortodoxia, texty od Jána Pavla II., Benedikta XVI., sv. Tomáša Akvinského, Patricka Deneena, Roberta Saraha, Štěpána Smolena a iných.” Prihlasovanie prebieha ešte do utorka 16.2.2021. Všetky informácie sú zverejnené na webovej stránke SLH.

Inzercia

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Ako vybrať chladničku?

Ako vybrať chladničku?

Sťahujete sa, alebo vám odišla stará chladnička a potrebujete novú? Poradíme vám, ako vybrať tú najlepšiu, aby spĺňala všetko potrebné podľa vašich predstáv.

Úsmev ako Dar

Úsmev ako Dar

Odpustenie je kľúčovou témou, ktorá sa bezprostredne dotýka každého z nás. Každý z nás potrebuje odpustiť alebo požiadať o odpustenie, no častokrát je to veľmi ťažké a vyžaduje to veľkú vnútornú silu.