Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Pozerať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Zapnúť upozornenia

Lekárka Kristína Visolajská

Kariéru som nateraz dala bokom, ale nepodriadila som všetko deťom

Rozhovor s mamou 5 detí, lekárkou a manželkou člena krízového štábu Petra Visolajského o korone, deťoch a manželstve.

Korona je v ich rodine už niekoľko mesiacov hlavnou témou. Aj keď pandémia Kristíne Visolajskej najmä na začiatku naplno zamestnala manžela a bolo pre ňu náročné zladiť chod domácnosti s piatimi deťmi, táto situácia ich paradoxne viac spojila ako rozdelila. „Keďže sme obaja lekári, je to pre nás po tej profesijnej stránke mimoriadne zaujímavé sledovať každý deň nové informácie a vývoj. Veľmi veľa o tom diskutujeme. Pozorne sledujem dianie vo svete, čítam odbornú literatúru a pripravujem manželovi rešerše,“ hovorí Visolajská v Postoj TV.

Aj keď sa profesijne stiahla, našla si svoju cestu, ako skĺbiť prácu s rodinným životom. „V ambulancii pracujem na skrátený úväzok a som nápomocná manželovi, ako viem. Uvedomujem si, že je pracovne veľmi vyťažený, a keď má naša rodina normálne fungovať, musí dať jeden z nás kariéru trochu bokom. Ja som sa rozhodla ho podporovať, lebo mám pocit, že takto je to pre všetkých lepšie a efektívnejšie. Mám radosť z jeho úspechov, ktoré sme takýmto rozložením síl vlastne dokázali spolu,“ vysvetľuje Visolajská.

Počas prvej vlny sa pripravovala na atestáciu. „Keby mi niekto povedal, že budem atestovať počas korony, keď je muž v Permanentnom krízovom štábe, deti doma bez online vzdelávania a na výpomoc starých rodičov môžem zabudnúť, neverila by som, že sa to dá zvládnuť,“ spomína na obdobie spred roka. Počas korony však objavila výhodu mať päť detí s malým vekovým rozdielom, pretože tvoria takú samostatnú malú partiu. „Nemusím sa im neustále venovať, medzi sebou sa prehrajú, prečítajú si knižky, pomôžu si s učením. Mne tak zostáva nejaký čas robiť veci, ktoré potrebujem pre seba,“ zdôrazňuje dôležitosť času, ktorý by mamy mali venovať samy sebe.     

A o tom, že je korona u Visolajských témou číslo jeden, svedčí aj fakt, že ich deti menia obsahy večerných modlitieb podľa aktuálnej situácie. „Deti sa modlili za to, aby už bola vakcína, aby neprišiel britský variant koronavírusu, teraz aktuálne aby sme tu nemali juhoafrický variant,“ hovorí s úsmevom.

Celý rozhovor o tom, ako zvláda manažovať takú veľkú domácnosť aj mimo korony a čo považuje za najdôležitejšie v manželstve, si pozrite v tomto videu:

Ak práve nemôžete sledovať video, vypočujte si podcast:

 

Inzercia

Inzercia

Inzercia

Odporúčame