Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Pozerať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Zapnúť upozornenia

Peter Podlesný

Je to zlé, ak muž stavia partnerku do pozície svojej mamy a on ostáva chlapcom

Máme tu záplavu mužov, ktorí zostávajú duchom chlapcami žijúcimi na svojich ostrovoch, kde sa zábava nikdy nekončí, hovorí šéfredaktor portálu pre mužov.

„Dnes už nemusíme chrániť jaskyňu pred šabľozubým tigrom a akosi sme prestali tušiť, na čo sme potrební,“ hovorí v Postoj TV Peter Podlesný. Muži stoja pred výzvou hľadať nové úlohy, ktoré ich definujú. „Úlohy pre dnešných mužov sú trochu sofistikovanejšie. Už nenosím domov mamuta, treba sa seba samého pýtať, čo teda zabezpečujem pre svoju rodinu? Je to pokoj, spoločný čas, vízia, konkrétne hodnoty?“

Mnoho mužov si namiesto toho, aby čelili výzve stať sa najlepšou verziou seba samého, volí cestu chlapčenskej nespútanosti a dobrodružstva. „Hravosť a súťaživosť sú atribúty, ktoré by si muži mali ponechať. Prinášajú mnohé benefity aj v práci, rodinnom živote či pri výchove detí. Problém však vidím v tom, keď si muž vyberá cestu divokého chlapca namiesto toho, aby čelil reálnym výzvam. Svoju partnerku stavia do pozície svojej mamy, ktorá sa stará o jeho základné potreby a potreby celej rodiny, zatiaľ čo on prežíva najlepšie študentské časy,“ hovorí Podlesný.

Jednou z reálnych výziev, ktorá sa mužom ponúka, je aj súčasná koronakríza, ktorá vytiahla mužov zo zóny komfortu. „Trochu s obavou sa však pozerám na to, ako sa začína tento stav definovať ako nový normál, že si jednoducho zvykneme sedieť pred počítačom, nevychádzať von, nezdraviť sa so známymi ako na niečo normálne. Ja si myslím, že je to len nová prekážka, ktorú treba prekonať, a vyjsť z celej tejto situácie lepší,“ vysvetľuje Podlesný. „Rok 2020 dal niektorým poriadne zabrať, ten nasledujúci by sme mali zabrať my, aby nás ďalšie prekážky nenašli nepripravených,“ uzatvára a ponúka konkrétne tipy, ako na to.

Celý rozhovor s Petrom Podlesným o hľadaní toho, čo znamená byť mužom, si pozrite v tomto videu:

Ak práve nemôžete pozerať video, vypočujte si podcast:

Inzercia

Inzercia

Inzercia

Odporúčame