Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. január 2021, 15:11

V lyžiarskom stredisku v Rakúsku porušilo pandemické opatrenia 96 cudzincov

"Skontrolovaní a pokutovaní boli okrem iných Briti, Dáni, Švédi, Rumuni, Nemci, Austrálčania, Íri a Poliaci," oznámila tirolská polícia po kontrolnej akcii. Dodala, že za porušenie nariadení hrozia pokuty do výšky 2180 eur.

Rakúska polícia odhalila v lyžiarskom stredisku St. Anton am Arlberg celkovo 96 cudzincov z celej Európy, ktorí porušili pandemické nariadenia týkajúce sa vstupu do krajiny a celoštátneho lockdownu. Informovala o tom v sobotu agentúra Reuters.

Starosta obce v Tirolsku, patriacej k popredným lyžiarskym strediskám v Rakúsku, tento týždeň uviedol, že do St. Antonu prišli v poslednom čase desiatky mladých turistov z európskych krajín, ktorí obišli lockdownové opatrenia stanovujúce, že lyžiarske vleky môžu zostať otvorené, avšak hotely sú pre turistov uzavreté.

"Skontrolovaní a pokutovaní boli okrem iných Briti, Dáni, Švédi, Rumuni, Nemci, Austrálčania, Íri a Poliaci," oznámila tirolská polícia po kontrolnej akcii, ktorú v piatok večer vykonali jej príslušníci. Dodala, že za porušenie nariadení hrozia pokuty do výšky 2180 eur.

Takmer deväťmiliónové Rakúsko zaznamenalo od začiatku pandémie 413 208 prípadov nákazy koronavírusom a 7703 súvisiacich úmrtí. Počty nových prípadov od novembrového vrcholu na úrovni vyše 9000 za deň klesli na terajších okolo 1400, znižujú sa však len pomaly.

V krajine platí od 26. decembra tretí celoštátny lockdown, pričom Rakúsko zavádzalo prísnejšie pravidlá vstupu na svoje územie, prevažne s cieľom odradiť od príchodu lyžiarov, píše Reuters.

Verejnosť však v uplynulých týždňoch opakovane prekvapili správy o medzerách v prijatých predpisoch, ktoré sa často týkajú práce alebo tréningov. Hoci "radoví" lyžiari nemôžu prenocovať v lyžiarskych strediskách, ohniská nákazy koronavírusom sa objavili na kurzoch pre inštruktorov lyžovania, ktoré zostali povolené pre návštevníkov z celej Európy.

Turistické ubytovanie je k dispozícii len pre obchodných cestujúcich a ako uviedol starosta obce St. Anton am Arlberg, Helmut Mall, noví prichádzajúci tam zahlásili pobyt na miestnych adresách s tvrdením, že si hľadajú prácu, aj keď voľné miesta nie sú.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 28 minútami

Protest farmárov v Bratislave bude prebiehať vo štvrtok od 9.00 do 15.00 h a vyžiada si dopravné obmedzenia. Trasa protestnej jazdy by mala viesť zo Seneckej cesty cez Rožňavskú, Trnavskú, Šancovú a Štefánikovu ulicu a Palisády a späť. Ďalší účastníci zhromaždenia sa pripoja z Trnavského mýta a presúvať sa budú od Lieskovskej cesty Ulicou Svornosti, Slovnaftskou a Bajkalskou ulicou, Trnavskou cestou, Šancovou a Štefánikovou ulicou na Palisády a späť. Avizované sú rozsiahle kolóny po celej trase. (tasr)

pred hodinou

Britský Najvyšší súd ukončil dvojdňové pojednávanie v prípade žiadosti o vydanie zakladateľa WikiLeaks Juliana Assangea na stíhanie do USA. Verdikt sa očakáva najskôr v marci. Assange sa na stredajšom zasadnutí súdu nezúčastnil. Podobne ako v utorok sa totiž necítil dobre. (tasr)

pred 2 hodinami
pred 3 hodinami

„Tejto vláde nie je ľúto obetí trestných činov, ale len seba. Fico tvrdí, že sú politickí väzni, čo je hrubá neúcta k ľuďom ako Anton Srholec. Alebo k Alexejovi Navaľnému, ktorého navždy umlčal Putinov režim. Toto sú skutoční politickí väzni, nie Bödör, Gašpar, Výboh alebo Kováčik. Nedovoľme Smeru, aby spravil zo Slovenska poslušný prívesok diktátora z Moskvy.“ Prečítajte si príhovor Mareka Vagoviča, ktorý zaznel na zhromaždení Orava za slušné Slovensko v Námestove.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.