Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
28. január 2021, 11:05

Korčok sa ohradil voči dezinformáciám o Bezpečnostnej stratégii

Minister zahraničia odmieta, že by dokument vytváral priestor na pobyt cudzích vojsk na Slovensku, ale aj niektoré vyjadrenia v súvislosti s Ruskom.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nominant SaS) sa v pléne Národnej rady SR ohradil voči dezinformáciám súvisiacim s Bezpečnostnou stratégiou SR.

Odmieta, že by dokument vytváral priestor na pobyt cudzích vojsk na Slovensku, ale aj niektoré vyjadrenia v súvislosti s Ruskom. V rámci diskusie podľa neho zazneli faktické klamstvá a dezinformácie, ktoré sa šíria s cieľom manipulovať verejnú mienku. Vyzval poslancov, aby nad tým nemávli rukou a upozornil na silu dezinformácií. Zákonodarcov vyzval, aby v dokumente nehľadali dôvody na jeho odmietnutie, ale aby sa pozerali na záujmy Slovenska a podporili stratégiu.

"Nad týmto nemôžeme mávnuť rukou. Lebo to, že sa tak deje, je tiež výsledkom slobody a toho, že sme demokratická krajina. Bohužiaľ, v slobode, v tomto slobodnom priestore, je priestor aj šíriť takéto klamstvá. Ale bolo by nezodpovedné ponechať ich len tak a mávnuť rukou. Preto sa ešte raz výrazne ohradzujem voči tomu, čo v tejto debate zaznelo," povedal Korčok v súvislosti s dezinformáciami, ktoré v pléne zazneli.

Skonštatoval tiež, že v rámci diskusie najväčšie "emócie" vyvolávalo Rusko a USA. Považuje to za paradox a deklaroval, že Slovensko má záujem o dobré vzťahy s Ruskom. Odmieta vytváranie obrazu, že súčasná vláda má záujem "kopať od iných krajín", najmä do Ruska, a že by bola rusofóbna.

"Robíte to preto, lebo využívate to, aký je zložitý svet. Vyberáte z týchto textov len to, čo slúži vašej vlastnej propagande a dezinformáciám," podotkol.

Vyzval na podporu predloženého dokumentu. Požiadal poslancov, aby sa pozerali na záujmy občanov SR a neodmietli stratégiu len preto, že ju predložila súčasná vláda. "Dokument nemôže vyhovieť na sto percent každému," poznamenal.

Zdôraznil, že dokument je o bezpečnosti krajiny a o tom, kam chceme v budúcnosti patriť. Podľa vlastných slov je aj jeho záujmom, aby Slovensko patrilo do sveta stojaceho na demokratických princípoch. Hovorí, že hoci ani tento svet nie je dokonalý, považuje ho za jedinú alternatívu pre bezpečnosť a prosperitu na Slovensku.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 5 hodinami
pred 5 hodinami

Remišová hovorí, že je v záujme všetkých koaličných partnerov, aby súčasná vláda vydržala. "Fico, Pellegrini a extrémisti sú najhoršou cestou pre Slovensko." Nechcela povedať či si vie predstaviť Eduarda Hegera na poste premiéra. 

 

 

pred 5 hodinami

"Ak by som ja mala stáť v ceste, som ochotná ponúknuť svoju pozíciu. Na Kolíkovej to vôbec nestojí," hovorí ministerka spravodlivosti. Remišová tvrdí, že ju na odchod z postu nikto nevyzval, ale opakuje, že na stole sú všetky možnosti. 

pred 5 hodinami

Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová nekonkretizovala výsledky dnešných rokovaní. Hovorí, že v diskusiách budú naďalej pokračovať. Na stole sú podľa nej všetky alternatívy, nepovedala, či sú Matovič alebo Krajčí naklonení odchodu zo svojich funkcií. Hovorí, že chce, aby parlament pokračoval v takom zložení, ako bol zvolený vo voľbách. "Rekonštrukcia na pôdoryse týchto volieb," vysvetlila. Viackrát opakovala, že si to vyžaduje dlhé diskusie. Priznáva, že poslanci Za ľudí majú problém so spôsobom vládnutia.

pred 6 hodinami

Podľa šéfky Za ľudí Veroniky Remišovej v koaličnej kríze "nejde o Sputnik ani o politikárčenie." Vážne diskusie si podľa nej vyžadujú svoj čas. Neustále hádky vo vláde ju znechucujú, avšak dodáva, že "tí, čo čakajú na svoju chvíľu v súčasnej opozícii, by boli pre Slovensko katastrofou."

Do koalície strana Za ľudí vstupovala preto, že sme chceli zmenu. Zmenu v kultúre a slušnosti vládnutia. Zmenu v...

Uverejnil používateľ Veronika Remišová Streda 3. marca 2021
pred 6 hodinami

"Nikto nechce pád vlády," povedal Boris Kollár. "Dúfam, že budeme mať dosť pudu sebazáchovy, aby sme to neurobili." S prezidentkou sa neplánuje stretnúť. "Nemám prečo," hovorí s tým, že prezidentka do toho môže vstúpiť, ak by vláda padla. Predsedníctvo sa podľa neho na diaľku zvolať nedá.

Inzercia

Inzercia