Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. január 2021, 14:26

Traja ľudia prišli dnes o život pri výbuchu plynu v bani v ruskej Kemerovskej oblasti na Sibíri. Nehoda sa odohrala pri meste Leninsk-Kuzneckij v bani, ktorú uviedli do prevádzky v roku 2017. V čase výbuchu tam pracovalo v bani 44 ľudí. Banské nehody sú v Rusku a krajinách bývalého Sovietskeho zväzu pomerne časté z dôvodu zastaranej infraštruktúry a zlého presadzovania bezpečnostných predpisov, dodáva agentúra AFP. (tasr)

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Osobitný predstaviteľ Európskej únie pre západný Balkán Miroslav Lajčák vyzval Kosovo a Srbsko, aby obnovili rokovania o normalizácii svojich vzájomných vzťahov. „Európska únia a USA očakávajú, že proces dialógu o otázkach, ktoré sú pre obyvateľov Kosova dôležité, bude pokračovať,“ uviedol Lajčák počas trojdňovej návštevy kosovského hlavného mesta Priština. (tasr)

pred hodinou

Premiér hovorí, že pri vakcíne Sputnik V bude pravdepodobne veková hranica a očkovať by sa mali prednostne ľudia nad 50 rokov. Zopakoval, že celkovo by sa mali na Slovensku očkovať najprv starší a chorí ľudia, až potom ostatní. (rádio Expres)

 

pred hodinou

Igor Matovič opäť nepovedal, či sa dá zaočkovať ruskou vakcínou. "Ak by to považovali ľudia za dôkaz, že sa nebojím, tak s tým nemám najmenší problém," hovorí s tým, že nevie, či by to však ľudia chceli vidieť. (rádio Expres)

pred hodinou

Lekár Peter Visolajský na facebooku píše, že presunutie zodpovednosti za podanie vakcíny Sputnik V na lekárov je od Mareka Krajčího alibizmus. „Myslím, že od pána ministra - lekára by bolo veľmi zodpovedné, že v prvý deň očkovania vakcínou Sputnik V bude on sám indikovať a podávať túto vakcínu dobrovoľným záujemcom."

Stáva sa, že sa vyskytne nový liek, ktorý ešte neprešiel registráciou a lekár sa rozhodne podať ho nejakému pacientovi...

Uverejnil používateľ Peter Visolajský Utorok 2. marca 2021