Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. január 2021, 14:21

Očkovanie

V žilinskej nemocnici už očkujú aj seniorov nad 85 rokov

Seniori sa môžu objednať cez internet. Pacienti musia priniesť potvrdenie, že patria do skupiny osôb, ktoré sa môžu aktuálne očkovať.

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline už očkujú aj seniorov nad 85 rokov. 

Seniori sa môžu objednať prostredníctvom portálu www.old.korona.gov.sk/covid-19-vaccination-form.php. "Vyberajte zo všetkých pracovísk Vakcína FNsP Žilina (1), (2), (3) a (4). Vakcinačné centrum FNsP Žilina sa nachádza v hlavnej budove polikliniky na prvom poschodí vľavo," uvádza nemocnica.

Pacienti musia priniesť potvrdenie, že patria do skupiny osôb, ktoré sa môžu aktuálne očkovať (potvrdenie od zamestnávateľa/občiansky preukaz a podobne). "Na druhé očkovanie sa netreba nikde hlásiť, pacientovi príde sms s termínom, rozptyl medzi očkovaniami sa rozšíril na 28 dní," doplnila nemocnica.

"Pracujeme na zmenách, ktoré uľahčia objednávanie starším pacientom. Dovtedy však prosíme, ak by ste mohli vašim blízkym s objednaním cez internet pomôcť. Kapacitu vakcinačného centra sme nastavili dostatočne veľkú, aby sme mohli zaočkovať všetkých záujemcov čo najskôr. Preto využite voľné miesta vo fáze, do ktorej patríte," vyzýva žilinská nemocnica.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 9 minútami

Ministerka spravodlivosti a podpredsedníčka strany Za ľudí Mária Kolíková pripustila, že hrozí rozpad poslaneckého klubu Za ľudí. Označila to za vážnu situáciu. Potvrdila, že o situácii v koalícii a v strane má hovoriť predsedníctvo Za ľudí.

pred 24 minútami

Ivan Korčok nepovedal, či je v hre jeho demisia. Chce najprv hovoriť s najvyššímu ústavnými činiteľmi a rozhodujúce preňho je, čo sa ďalej stane po nákupe ruskej vakcíny, ktorý nazval "pošmyknutím". Slovensku podľa neho hrozí pokazenie reputácie v zahraničí.

pred 33 minútami

„Prekvapilo ma, akého šťastného som videl včera Andreja Danka," vraví minister Korčok. „Naposledy som ho tak šťastného videl, keď bozkával kapitánske výložky." Nákup ruskej vakcíny považuje Korčok za "lapsus". Osobne ho mrzí odchod Tomáša Valáška, ktorý opustil vládnu koalíciu práve pre nákup Sputnika.

pred 39 minútami

Ministerstvo vnútra pomohlo rezortu školstva s rozvozom respirátorov FFP2 pre školy po celom Slovensku. Správa štátnych hmotných rezerv pridelila pre materské, základné a stredné školy celkovo 270-tisíc kusov. (tasr)