Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. január 2021, 16:50

Arca Investments sa odvolá proti rozhodnutiu o zastavení insolvenčného konania

Mestský súd v Prahe zamietol jej návrh na insolvenčné konanie v Českej republike s odôvodnením, že nie je na takého rozhodovanie príslušný. Arca považuje toto neprávoplatné rozhodnutie a jeho odôvodnenie za chybné.

Arca Investments sa odvolá proti rozhodnutiu Mestského súdu v Prahe, ktorý zamietol jej návrh na insolvenčné konanie v Českej republike s odôvodnením, že nie je na takého rozhodovanie príslušný. Arca považuje toto neprávoplatné rozhodnutie a jeho odôvodnenie za chybné, a preto sa proti nemu odvolá k Vrchnému súdu v Prahe. Vo štvrtok o tom informovala PR manažérka Arcy Terézia Barčíková.

"Oblasť hlavných záujmov spoločnosti Arca Investments je v Českej republike, a to jednak vzhľadom k portfóliu a zloženiu jej majetku, tak aj k riadiacej štruktúre spoločnosti Arca Investments a k sídlu a bydlisku väčšiny veriteľov," uviedla Barčíková.

Podanie insolvenčného návrhu v Českej republike je podľa nej odôvodnené jasnejšou českou legislatívou a verejne prístupným českým insolvenčným registrom, ktorý zabezpečuje transparentnosť insolvenčného konania.

Predseda predstavenstva Arcy Investments Rastislav Velič zdôraznil, že snahou spoločnosti nie je obísť zákonnú požiadavku v duchu slovenskej legislatívy na uspokojenie nezaistených veriteľov vo výške minimálne 50 %. Cieľom je podľa neho veriteľov uspokojiť v maximálnej možnej miere.

Arca Investments pracuje na príprave plánu uspokojenia pohľadávok veriteľov bez ohľadu na krajinu, v ktorej bude hlavné insolvenčné (reštrukturalizačné) konanie prebiehať. Pokiaľ sa Vrchný súd v Prahe nestotožní s odvolaním Arca Investments proti rozhodnutiu o zastavení insolvenčného konania v Českej republike, je podľa Veliča firma pripravená ísť cestou reštrukturalizácie spoločnosti Arca Investments na území Slovenskej republiky.

Výsledkom by mala byť komplexná reštrukturalizácia celej skupiny Arca Capital so silným medzinárodným aspektom v podobe vstupu zahraničného strategického partnera Blantyre Capital.

Úvodným krokom reorganizácie bude vytvorenie nového holdingu, pod ktorý budú zaradené všetky projekty z jednotlivých spoločností skupiny Arca Capital bez ohľadu na ich súčasný domicil. Nová holdingová spoločnosť bude mať štandardnú private equity štruktúru a bude spravovaná skupinou manažérov, zloženou zo zástupcov Blantyre Capital a Arca Capital.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 8 minútami

„Prekvapilo ma, akého šťastného som videl včera Andreja Danka," vraví minister Korčok. „Naposledy som ho tak šťastného videl, keď bozkával kapitánske výložky." Nákup ruskej vakcíny považuje Korčok za "lapsus". Osobne ho mrzí odchod Tomáša Valáška, ktorý opustil vládnu koalíciu práve pre nákup Sputnika.

pred 14 minútami

Ministerstvo vnútra pomohlo rezortu školstva s rozvozom respirátorov FFP2 pre školy po celom Slovensku. Správa štátnych hmotných rezerv pridelila pre materské, základné a stredné školy celkovo 270-tisíc kusov. (tasr) 

pred 29 minútami

„Je zjavné, že vakcína Sputnik je nástroj v hybridnej vojne," vraví minister zahraničných vecí s tým, že požiada o stretnutie prezidentku, premiéra a presedu parlamentu, aby sa uistil o zahraničnopolitickom smerovaní Slovenska. Hovorí, že nikdy nebol za to, aby sa vakcína posudzovala podľa toho, z akej krajiny príde. Rozhodujúcim kritériom je podľa neho bezpečnosť, o ktorej rozhoduje EMA. O príchode ruskej vakcíny sa vraj dozvedel v nedeľu v noci od veľvyslanca v Moskve. O jej nákupe nevedel "absolútne nič".

Sledujete naživo 🔴 tlačovú konferenciu ministra zahraničných vecí a európskych záležitosti SR Ivan Korčoka 🇸🇰 k zahraničnopolitickým súvislostiam dovozu vakcíny Sputnik V na Slovensko.

Uverejnil používateľ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Utorok 2. marca 2021

Inzercia

Inzercia