Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. január 2021, 14:53

Rakúsko sa chce podieľať na organizácii finálového turnaja Davis Cupu

Organizátori pre tento rok zmenili formát, podujatie natiahnu zo siedmich na jedenásť dní a hostiť by ho mali tri európske mestá.

Rakúsky tenisový zväz podal oficiálnu žiadosť o organizovanie časti finálového turnaja Davisovho pohára. 

Dve dejiská zorganizujú zápasy v skupinách a štvrťfinále, finále zostane v Madride. Uchádzači sa musia prihlásiť do marca, Rakúšania tak podľa agentúry DPA spravili už teraz. "Máme unikátnu príležitosť byť súčasťou záverečného turnaja. Už sme oficiálne prejavili záujem," uviedol prezident tamojšieho zväzu Magnus Brunner.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 24 minútami

Bývalý žilinský sudca Pavol Polka, obvinený z korupčnej trestnej činnosti, dostal trojročný podmienečný trest so skúšobnou lehotou päť rokov. Rozhodol o tom dnes Špecializovaný trestný súd, pracovisko Banská Bystrica, ktorý schválil dohodu o vine a treste medzi exsudcom a prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry. Musí zaplatiť aj finančný trest 150-tisíc eur, ak tak neurobí, odsedí si tri roky. Rozsudok bol okamihom vyhlásenia právoplatný. (tasr)

pred 31 minútami

Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová sa dnes o 15.00 h stretne v Prezidentskom paláci s prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Témou stretnutia bude aktuálna politická situácia. (tasr)

pred 37 minútami

Richard Sulík povedal po dnešnom rokovaní vlády, že nastal čas vážne uvažovať o rekonštrukcii vlády. Plánuje o tom rokovať so stranou Za ľudí ale aj so stranou Sme rodina a OĽaNO. Nachádzame sa podľa neho v situácii, kedy je veľmi ťažké fungovať. Predseda vlády poštval podľa neho proti sebe všetkých. Predčasné voľby však strana SaS nepodporí. 

pred hodinou

Prostredníctvom PCR testov zachytili včera na Slovensku 3357 pozitívnych na ochorenie COVID-19. Laboratóriá vykonali 15 111 testov. Počet hospitalizovaných mierne klesol na 3985 pacientov. Počet úmrtí sa zvýšil o 101. (nczi)

💉 Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny je 323 364, za predchádzajúci deň pribudlo 5 527 zaočkovaných....

Uverejnil používateľ Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky Streda 3. marca 2021