Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. január 2021, 16:38

Francúzski biatlonisti zvíťazili v štafete 6. kola Svetového pohára

Slováci v zložení Michal Šima, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko, Matej Baloga obsadili 13. priečku a dosiahli najlepší výsledok v tejto sezóne.

Ako prvý vybehol zo Slovákov Šima, s prvou streľbou v ľahu nemal väčší problém, zvládol ju s jedným dobíjaním a pokračoval na 14. mieste. Beh mu však príliš nešiel a prepadol sa na 18. priečku.

Vykompenzoval to však bezchybnou stojkou, ktorá ho posunula vpred a štafetu odovzdal Hasillovi na 9. pozícii. Ten musel na prvej položke dvakrát dobíjať, no udržal si priebežné postavenie. Postupne však nabral stratu a na stojke musel opäť použiť dva náhradné náboje, ani jemu príliš nešiel beh a Bartkovi odovzdával z 18. priečky. Tomu vyšla ležka a posunul sa o štyri miesta dopredu. Horšie dopadol na druhej streľbe, keď musel trikrát dobíjať. Trestnému kolu sa však vyhol a štafetu odovzdal ako štrnásty. Baloga pozíciu slovenskej štafety ešte vylepšil a dobehol trinásty.

Francúzi figurovali po druhej odovzávke až na treťom mieste za Nemcami a s mankom 18,1 sekundy na vedúcich Talianov. Tí sa však v tretej časti výrazne prepadli a Francúzi sa dostali na druhé miesto za Nemcov so stratou 6,4 s. Nemeckí biatlonisti však v závere pokazili streľbu a to ich stálo triumf.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 7 hodinami

Európska komisia schválila plány Slovenska. Podporí zariadenia kombinovanej výroby elektriny a tepla vo vysokoúčinných kogeneračných zariadeniach napojených na siete diaľkového vykurovania na Slovensku. (tasr)

pred 8 hodinami

Slovenskú ekonomiku a spoločnosť čakajú veľké zmeny, v ktorých kvalitné vysoké školy buď zohrajú nezastupiteľnú úlohu, alebo môžu viditeľne chýbať. Vyhlásila to prezidentka Zuzana Čaputová po stretnutí s rektormi slovenských vysokých škôl, s ktorými hovorila o chystanej novele vysokoškolského zákona. 

„Ide o veľa“, povedali mi na stretnutí v Prezidentskom paláci rektor Univerzity Komenského Marek Števček, rektor...

Uverejnil používateľ Zuzana Čaputová Štvrtok 4. marca 2021
pred 8 hodinami
pred 8 hodinami

Zatiaľ čo u Matoviča sme si na úlety zvykli, pri ministrovi zahraničia bola voľba neprimeraného slovníka prekvapením. Minister Korčok označil za zjavné, že Sputnik chce pôsobiť na európskom trhu, ale nechce tu byť registrovaný. Preto vraj nie je len vakcínou, ale „nástrojom hybridnej vojny“. Prešli len hodiny a zjavné je niečo iné. Komentuje Jozef Majchrák.

pred 9 hodinami

Rakúska lyžiarka Katharina Liensbergerová sa už nevie dočkať pretekov Svetového pohára v Jasnej a verí, že sa jej v slovenskom stredisku podarí zabojovať o dobré umiestnenia. Čerstvá dvojnásobná majsterka sveta z Cortiny d'Ampezzo už dorazila do dejiska víkendového podujatia. (tasr)