Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. január 2021, 15:26

SaS odsudzuje akékoľvek sledovanie, zastrašovanie či urážanie novinárov

Europoslankyňa za SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová považuje za neprijateľné, aby sme po vražde novinára a masívnom sledovaní novinárov boli opätovne svedkami prenasledovania investigatívnej novinárky.

SaS zdôraznila, že v demokratickej spoločnosti musia mať novinári garantované právo slobodne pracovať, kontrolovať politikov a prinášať nezávislé informácie širokej verejnosti. "Veríme, že orgány činné v trestnom konaní čo najskôr dôsledne vyšetria celú záležitosť a verejnosť sa dozvie, kto si tentoraz objednal sledovanie novinárky," dodala Ďuriš Nicholsonová.

Poznamenala, že v Európskom parlamente sa sloboda, nezávislosť, a najmä ochrana novinárov často skloňujú, pretože aj cez slobodu médií je hodnotené dodržiavanie princípov právneho štátu v jednotlivých členských krajinách.

Strana podľa slov jej hovorcu vníma so znepokojením medializované informácie, podľa ktorých by mohli byť muži sledujúci novinárku "prepojení na stranu Smer a na jej popredných politikov". Ďuriš Nicholsonová zároveň vyjadrila podporu všetkým novinárom, ktorí prinášajú ľuďom seriózne informácie

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 8 hodinami
pred 9 hodinami

V koncomesačnom súhrne diania v kresťanskom svete, ktorý tradične pripravil Imrich Gazda, sa dozviete:

  • ktorí kardináli v Rímskej kúrii čakajú na svoj koniec,
  • ako pokračuje neslávny koniec slávneho mnícha Enza Bianchiho,
  • kto sa stal novou hlavou Srbskej pravoslávnej cirkvi.