Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. november 2015

Rusko pozastavilo lety do celého Egypta, kde dovolenkuje asi 45 000 Rusov

Ruský prezident Vladimir Putin nariadil dnes pozastaviť lety všetkých ruských dopravných lietadiel do Egypta dovtedy, kým nebude stanovená presná príčina sobotňajšej havárie ruského airbusu s 224 ľuďmi na palube na Sinajskom polostrove. Pád lietadla nik neprežil.

Je to prvá známka, že Moskva považuje za dôveryhodnú teóriu, podľa ktorej umiestnili islamskí militanti do ruského lietadla bombu. Doteraz Kremeľ pevne trval na tom, že je priskoro na určenie, čo zavinilo haváriu stroja, poznamenala agentúra Reuters.

V súčasnosti dovolenkuje v Egypte približne 45 000 Rusov, povedal riaditeľ Federálnej agentúry pre cestovný ruch (Rosturism) Oleg Safonov. Ruských turistov zasiahne pozastavenie letov v celom Egypte na rozdiel od Británie, ktorá pozastavila iba lety do Šarm aš-Šajchu.

Putin prijal rozhodnutie na odporúčanie šéfa ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) Alexandra Bortnikova, informoval prezidentov hovorca Dmitrij Peskov. Dodal, že prezident súčasne dal pokyn vláde, aby rokovala s egyptskými orgánmi o zaručení bezpečnosti letov.

Vo štvrtok prerušili lety do červenomorského letoviska Šarm aš-Šajch, odkiaľ odštartovalo havarované ruské lietadlo, Británia a Írsko. Podľa agentúry Reuters uviazlo v obľúbenom letovisku okolo 20.000 britských turistov.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.