Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. november 2015

Futbalistu Benzemu obvinili z konšpirácie, hrozí mu 5-ročný trest

Francúzskemu futbalovému reprezentantovi Karimovi Benzemovi hrozí trest odňatia slobody až do výšky piatich rokov.

Útočníka Realu Madrid totiž vo štvrtok vo Versailles obvinili z konšpirácie a účasti v organizovanej zločineckej skupine v súvislosti s vydieračskou kauzou.

Obvinení mali od francúzskeho reprezentanta Mathieua Valbuenu vymáhať peniaze výmenou za to, že nezverejnia sexuálne video so šteklivými zábermi hráča, ktoré bolo nahraté na mobile.

Iného futbalistu Djibrila Cissého nedávno zatkli, lebo poznal ďalšie zadržané osoby, on sám ale nefiguruje v prípade ako vydierač. O celom prípade však vedel, je obvinený z konšpirácie a tiež mu hrozí päťročný trest.

Benzema bude na základe štvrtkového rozhodnutia pod súdnym dozorom, čo pre neho znamená zákaz stretávania sa s Valbuenom i  osobami obvinenými v celom prípade. Jeho právny zástupca Sylvain Cormier po skončení výsluchu prítomným novinárom povedal, že Benzema je nevinný a nemá prsty vo vydieraní Valbuenu. 

"Je to otázka interpretácie. Karima Benzemu sudca obvinil, pretože ho považuje za podozrivého. Nevyhlásil ho však za vinného," citovali slová Cormiera akreditované médiá. Benzemu zatkli v stredu a 24 hodín strávil vo vyšetrovacej väzbe. Vyšetrovatelia sú presvedčení, že jeden z jeho kamarátov z detstva ho požiadal, aby bol sprostredkovateľom medzi vydieračmi a Valbuenom.

Inzercia

Odporúčame