Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. november 2015

V prípravných zápasoch chce Kozák vyskúšať útočníkov

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák nominoval na novembrové prípravné zápasy proti Švajčiarsku a Islandu aj útočníka Slovana Bratislava Róberta Vitteka.

Do 24-členného kádra sa naopak nezmestil krídelník tureckého Bursasporu Miroslav Stoch.

"Čo sa týka Roba Vitteka, pre mňa jeho nominácia určite nebola ťažkým rozhodnutím. Je to vysoko kvalitný hráč, je to strelec, mužstvo potrebuje taký typ hráča. Do finálového turnaja je dostatok času a keď bude na sebe tvrdo pracovať, tak môže dohnať resty vo fyzickej príprave, ktoré kvôli zraneniam má. Je to hráč, ktorý tímu môže pomôcť," povedal pre oficiálnu webstránku Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Kozák na adresu najlepšieho kanoniera v ére samostatnosti Slovenska.

Kouč sa vyjadril aj k absencii Stocha: "V tejto nominácii to súvisí aj s tým, že na posty krídelníkov máme dostatok hráčov a v týchto zápasoch si chceme viac odskúšať typických útočníkov. Na jednej strane by som bol rád, keby sme videli v akcii všetkých hráčov, ale nemenej dôležité bude, aby to nebolo za každú cenu, aby tie zápasy splnili ten účel, aký od nich chceme, pretože ich je veľmi málo."

Jeho zverenci nastúpia v príprave v barážovom asociačnom termíne najprv na novom Štadióne Antona Malatinského v Trnave v zápase proti Švajčiarsku, ktorý je naplánovaný na piatok 13. novembra o 20.45 h. "V Trnave sa na novom štadióne predstavíme prvýkrát. Bol som na jeho otvorení, je naozaj krásny. Švajčiarsko je tím, ktorý má vysokú kvalitu a budem rád, keď sa trnavský štadión na zápas s ním zaplní a bude na ňom dobrá atmosféra. My k tomu pristúpime s plnou vážnosťou, aby sme divákom ponúkli kvalitný zápas," uviedol.

O štyri dni neskôr sa stretnú už v Žiline v rovnakom čase s Islandom. Obe mužstvá si rovnako ako Slovensko vybojovali účasť na budúcoročnom EURO vo Francúzsku. 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.