Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. november 2015

Prepustená kontrolórka Katolíckej univerzity bude uvažovať o návrate

Korupcia na Slovensku nie je až tak hlboko zakorenená, stále sa nájdu svetlé výnimky, uviedla dnes bývalá kontrolórka Katolíckej univerzity (KU) v Ružomberku Marta Bočeková po rozhodnutí Okresného súdu v jej spore s univerzitou.

Podľa rozhodnutia súdu je výpoveď bývalej kontrolórky KU neplatná.

"Je to zadosťučinenie, že na Slovensku sa nájdu takí, ktorí sú ochotní zastať sa obyčajných ľudí. Do tohto boja som sa pustila hlavne vďaka mojim blízkym a nadácii Zastavme korupciu a som rada, že to takto dopadlo," vyjadrila sa Bočeková. Nad svojím návratom na univerzitu bude uvažovať.

KU rešpektuje rozhodnutie, ktoré prijal súd a v zmysle zákona bude postupovať ďalej. "Stále však platí naše stanovisko, že súčasné vedenie bolo v rámci šetrenia nútené prijať racionalizačné opatrenia. Z tohto dôvodu došlo k prepusteniu niekoľkých zamestnancov, neboli za tým žiadne bočné úmysly," povedal František Trstenský, prorektor a hovorca KU.

Marta Bočeková ako kontrolórka KU v Ružomberku verejne prezentovala svoje názory, poukázala na pochybenie v hospodárení školy. Po nástupe nového rektora Jozefa Jaraba dostala výpoveď, pre ktorú univerzitu zažalovala s pomocou nadácie Zastavme korupciu.

Inzercia

Odporúčame