Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. november 2015

Maďarská polícia použila drony na sledovanie trás migrantov

Maďarská vláda dosiaľ najúspešnejšie použila drony v migračnej kríze, vyhlásil dnes v Budapešti minister vnútra Sándor Pintér.

Podľa agentúry MTI šéf rezortu povedal, že bezpilotné lietadlá využívala polícia na sledovanie trasy ilegálnych migrantov.

Drony používali na prenos záznamov udalostí na hraniciach priamo do hlavného mesta, kde tak mali prehľad o pokusoch prekonať hraničné zábrany a narušiť zelené hranice. "Tieto zariadenia poskytli záznamy, ktoré je možné kedykoľvek analyzovať," dodal Pintér. Drony podľa jeho slov používa aj Úrad ochrany proti katastrofám, napríklad pri mapovaní ohnísk požiarov, ale použili ich aj pri dunajských záplavách.

Minister zdôraznil, že bezpilotné lietadlá je možné používať iba v rámcoch zákona. "Ich výhody poznajú aj zločinci, používajú ich teroristi, pašeráci a iné kruhy podsvetia," podotkol Pintér a dodal, že je preto potrebné, aby používanie týchto technických výdobytkov bolo právne regulované, okrem iného z dôvodu bezpečnosti leteckej prevádzky, ale i ochrany súkromia osôb.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.