Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. november 2015

Stredné Slovensko zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 3,2

Obyvatelia stredného Slovenska dnes mohli pocítiť otrasy zeme.

Toto územie dnes popoludní zasiahlo zemetrasenie. S informáciou prišli ako prví portál tvnoviny.sk a aktualne.sk. O zemetrasení informuje aj seizmologická stránka zemetrasenia.sk.

"Dňa 3. novembra 2015 došlo na strednom Slovensku k zemetraseniu s lokálnou magnitúdou 3,2, ktoré bolo aj makroseizmicky pozorované  obyvateľmi okolitých obcí," informujú seizmológovia. Podľa doposiaľ nahlásených pozorovaní by sa malo epicentrum zemetrasenia nachádzať medzi Brusnom a Breznom.

Bolo to zemetrasenie, ktoré sa radí medzi slabšie mierne zemetrasenia," informovali TASR z oddelenia seizmológie Ústavu vied o Zemi SAV.

Zemetrasenie zaznamenali seizmické stanice slovenskej Národnej siete seizmických staníc a Lokálnej seizmickej siete východné Slovensko. Ústav vied o Zemi SAV v Bratislave bude analyzovať záznamy seizmických staníc, ako aj údaje o pozorovaných účinkoch zemetrasení.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.