Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. október 2015

Sulík: Rodičia by mali mať silnejšie slovo pri vzdelávaní svojich detí

Školstvo na Slovensku je zbytočne príliš regulované a bolo by lepšie, keby rodičia prevzali väčšiu zodpovednosť pri vzdelávaní svojich detí, uviedol dnes predseda SaS Richard Sulík.

Liberáli tak reagovali na iniciatívu s názvom A dosť, nehazardujme s budúcnosťou Slovenska, ktorá chce vyvíjať tlak na politikov, aby sa vzdelávanie stalo prioritou.

Sulík podľa vlastných slov túto iniciatívu víta a myslí si, že by mohla priniesť reálne výsledky a návrhy, ako by sa dalo slovenské školstvo zlepšiť. "Problematika školstva nie je problematika na štyri roky, na jedno volebné obdobie, ale na oveľa dlhšie. Tak si myslím, že práve takáto iniciatíva by mala mať k veci čo povedať," dodal.
      
Iniciatíva A dosť, nehazardujme s budúcnosťou Slovenska vyzvala tento týždeň politické strany, aby predstavili svoju víziu koncepcie a financovania vzdelávania na Slovensku. Aktivisti ďalej vyzvali novú vládu, aby ako jednu z priorít v programovom vyhlásení zakotvila transformáciu vzdelávacieho systému a navýšenie investícií do vzdelávania na úroveň priemeru krajín EÚ. Ďalšou požiadavkou je to, aby sa školstvo stalo kľúčovou témou nadchádzajúcich parlamentných volieb.

Za iniciatívou stoja napríklad manažér a aktivista Stanislav Boledovič, prezidentka Slovenskej komory učiteľov Mária Barancová, bývalý minister zahraničných vecí Pavol Demeš, šéfredaktor denníka Postoj František Múčka či riaditeľ Nadácie otvorenej spoločnosti Ján Orlovský.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.