Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. október 2015

Boss sýkorovcov Kýbel ide v Nemecku do vydávajúcej väzby

Róbert L. je na Slovensku obvinený a obžalovaný minimálne z 11 vrážd.

Róbert L. alias Kýbel, ktorý je považovaný za najväčšieho bossa bratislavskej skupiny sýkorovcov, poputuje v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko do vydávajúcej väzby. Rozhodol o tom dnes 2. senát Vyššieho krajinského súdu v Kolíne nad Rýnom.

Senát rozhodoval na neverejnom zasadnutí. TASR o tom dnes informovala sudkyňa a hovorkyňa súdu Betina Meincke. Róbert L., ktorý je na Slovensku obvinený a obžalovaný minimálne z 11 vrážd, sa stále zatiaľ nachádza v cele Justičného paláca v Düsseldorfe. Prípad dozoruje Generálna prokuratúra v Kolíne nad Rýnom.

"Kýbla" nezadržali v piatok 23. októbra v Kolíne nad Rýnom pri nastupovaní do vozidla, ako boli pôvodné informácie, ale vo fitnescentre v strede mesta. Pritom bol sám a nebol ozbrojený. Ukrýval sa v Kolíne u svojej známej, o ktorej identite nemecké orgány neinformujú. Generálna prokuratúra i Krajinský kriminálny úrad (LKA) sa odmietli vyjadriť k štátnemu občianstvu známej Róberta L. Podľa dostupných správ on na území Nemecka nespáchal žiaden trestný čin. 

Nie je známe, prečo a aký dlhý čas sa Róbert L. nachádzal v Nemecku.

Inzercia

Odporúčame