Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. december 2020, 19:27

USA majú rekordný počet hospitalizovaných s koronavírusom

V utorok bolo v krajine hospitalizovaných takmer 99-tisíc pacientov. 

Je to rekordný počet od začiatku epidémie v tejto krajine, uviedla v stredu televízia CNN s odvolaním sa na údaje projektu Covid Tracking.

Zároveň je to viac ako dvojnásobok počtu hospitalizácií hlásených 1. novembra a viac ako trojnásobok prípadov registrovaných 1. októbra. Utorňajší počet hospitalizácií je v porovnaní s vrcholmi epidémie na jar a v lete vyšší o viac ako 60 percent.

V USA podľa Univerzity Johnsa Hopkinsa (JHU) zaznamenali v utorok najmenej 2597 nových úmrtí, čo je druhý najvyšší denný nárast. Celkový počet obetí ochorenia COVID-19 je najmenej 270.881. Momentálne pribúda v priemere 1531 úmrtí za deň, v priemere viac ako 1000 úmrtí bolo registrovaných už 21 dní po sebe.

V USA sa koronavírusom SARS-CoV-2 nakazilo podľa JHU najmenej 13.741.687 ľudí. V utorok pribudlo najmenej 180.083 nových prípadov COVID-19, čo je piaty najvyšší jednodňový prírastok od začiatku epidémie. Zároveň to znamená, že 39 zo 40 dní s rekordným nárastom nakazených sa vyskytlo v októbri, novembri a decembri.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 7 minútami

Viktor Orbán čelí veľkému škandálu, jeho syn totiž ako štipendista maďarského ministerstva obrany absolvoval deväť mesačný kurz na elitnej britskej škole, ministerstvo malo za jeho štúdium uhradiť v prepočte asi 100 tisíc eur. Opozícia to chce využiť, viac o tom píše facebooková stránka Co se děje v Maďarsku. 

• Orbánův syn absolvoval vojenskou akademii v Sandhurstu Mezi zahraničními absolventy Královské vojenské akademie v...

Uverejnil používateľ Co se děje v Maďarsku? Piatok 15. januára 2021
pred 30 minútami

Kňaz Ján Buc je hospitalizovaný s covidom, no je mimo ohrozenia života. „Ďakujem za modlitby, mám sa relatívne dobre, som v nemocnici spolu s mamkou, ale nie sme v ohrození života,“ odkázal Buc cez kňaza Juraja Drobného na záver omše, ktorú vysielala v piatok TV LUX. Bývalý tajomník Sekcie pre mládež KBS a niekdajší šéf televízie LUX zároveň prosí ľudí o modlitby za lekárov, zdravotníkov a personál v nemocniciach.

pred 51 minútami

Počet nových prípadov ochorenia COVID-19 v Bratislave začína klesať, oznámil primátor hlavného mesta Matúš Vallo. Dodal, že to nie je dôvod na zvoľnenie ostražitosti. "Stále je to beh na dlhú trať. Dobrá správa nie je, že čísla klesajú, ale že lockdown funguje a klesajúce čísla to len naznačujú," skonštatoval Vallo. (tasr)

pred hodinou

Český kňaz Marek Vácha píše v najnovšom blogu o očkovaní proti koronavírusu. „Když ale jedete autem nebo vlakem nebo autobusem, tak se taky spoléháte na moudrost lidskou, přirozené je jít pěšky a bosí. Takže choďte pěšky, přestaňte brát léky, přestaňte navštěvovat lékaře, nenoste oblečení, nejezděte výtahem, spěte v přírodě, živte se tím, co nasbíráte v lese, přijměte z laskavé Boží ruky všechny nemoci a zemřete v pokoji."

pred hodinou

Dominika Cibulková dostane aj druhú dávku vakcíny, Denníku N to potvrdil minister zdravotníctva Marek Krajčí. Uznáva, že na prvú dávku sa bývalá tenistka a jej manžel Michal Navara predbehli, ale ak by druhú dávku nedostali, bolo by to podľa ministra zdravotníctva vyhodenie tej prvej.

Inzercia

Inzercia