Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. december 2020, 17:53

Staronovým rektorom Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka bude Jozef Habánik

Zasadnutie akademickej obce sa vzhľadom na súčasnú pandemickú situáciu uskutočnilo prvýkrát v online priestore. 

 Rektorom Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka (TnUAD) v Trenčíne bude aj v nasledujúcom štvorročnom období súčasný rektor Jozef Habánik. TASR o tom informovala hovorkyňa univerzity Lucia Petríková.

„Akademický senát TnUAD zvolil v stredu už tretíkrát Jozefa Habánika za kandidáta na rektora trenčianskej univerzity,“ uviedla Petríková. Ako dodala, z 22 prítomných členov Akademického senátu TnUAD v tajnom hlasovaní vyjadrilo Habánikovi podporu 21 senátorov, nikto nebol proti a jeden sa zdržal hlasovania.

„Výsledok tajného hlasovania je pre mňa veľkým záväzkom. Je to však aj o spoločnej zodpovednosti, napĺňať ciele ďalšieho kvalitatívneho rozvoja univerzity. V nasledujúcich štyroch rokoch sa na univerzite budeme venovať najmä podpore excelentnosti vo výskume a vývoji. Pracovať budeme aj na nových ubytovacích kapacitách pre študentov, aby sme vytvorili príjemné prostredie na štúdium, ale aj na oddych a vytvorili takzvané študentské mestečko okolo univerzity. Naďalej budeme podporovať talentovaných študentov a zvyšovať nároky na výsledky vzdelávania,“ povedal po vyhlásení výsledkov voľby staronový rektor.

Na rektora čaká ešte oficiálne vymenovanie, prezidentka SR Zuzana Čaputová tak urobí na jar budúceho roku.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 12 minútami

Viktor Orbán čelí veľkému škandálu, jeho syn totiž ako štipendista maďarského ministerstva obrany absolvoval deväť mesačný kurz na elitnej britskej škole, ministerstvo malo za jeho štúdium uhradiť v prepočte asi 100 tisíc eur. Opozícia to chce využiť, viac o tom píše facebooková stránka Co se děje v Maďarsku. 

• Orbánův syn absolvoval vojenskou akademii v Sandhurstu Mezi zahraničními absolventy Královské vojenské akademie v...

Uverejnil používateľ Co se děje v Maďarsku? Piatok 15. januára 2021
pred 35 minútami

Kňaz Ján Buc je hospitalizovaný s covidom, no je mimo ohrozenia života. „Ďakujem za modlitby, mám sa relatívne dobre, som v nemocnici spolu s mamkou, ale nie sme v ohrození života,“ odkázal Buc cez kňaza Juraja Drobného na záver omše, ktorú vysielala v piatok TV LUX. Bývalý tajomník Sekcie pre mládež KBS a niekdajší šéf televízie LUX zároveň prosí ľudí o modlitby za lekárov, zdravotníkov a personál v nemocniciach.

pred 56 minútami

Počet nových prípadov ochorenia COVID-19 v Bratislave začína klesať, oznámil primátor hlavného mesta Matúš Vallo. Dodal, že to nie je dôvod na zvoľnenie ostražitosti. "Stále je to beh na dlhú trať. Dobrá správa nie je, že čísla klesajú, ale že lockdown funguje a klesajúce čísla to len naznačujú," skonštatoval Vallo. (tasr)

pred hodinou

Český kňaz Marek Vácha píše v najnovšom blogu o očkovaní proti koronavírusu. „Když ale jedete autem nebo vlakem nebo autobusem, tak se taky spoléháte na moudrost lidskou, přirozené je jít pěšky a bosí. Takže choďte pěšky, přestaňte brát léky, přestaňte navštěvovat lékaře, nenoste oblečení, nejezděte výtahem, spěte v přírodě, živte se tím, co nasbíráte v lese, přijměte z laskavé Boží ruky všechny nemoci a zemřete v pokoji."

pred hodinou

Dominika Cibulková dostane aj druhú dávku vakcíny, Denníku N to potvrdil minister zdravotníctva Marek Krajčí. Uznáva, že na prvú dávku sa bývalá tenistka a jej manžel Michal Navara predbehli, ale ak by druhú dávku nedostali, bolo by to podľa ministra zdravotníctva vyhodenie tej prvej.

Inzercia

Inzercia