Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. október 2015, 23:15

Slovinsko zvažuje aj budovanie plotu na hranici

Slovinská vláda dnes na zasadaní v Ľubľane prediskutovala opatrenia, ktoré môžu nadobudnúť platnosť v prípade zhoršenia dôsledkov utečeneckej krízy v tejto bývalej juhoslovanskej republike.

Slovinská vláda dnes na zasadaní v Ľubľane prediskutovala opatrenia, ktoré môžu nadobudnúť platnosť v prípade zhoršenia dôsledkov utečeneckej krízy v tejto bývalej juhoslovanskej republike.
      Informovala o tom ministerka vnútra Vesna Györkösová-Znidarová na následnej tlačovej konferencii. Podľa jej slov môže byť medzi opatreniami aj plot alebo iné technické prekážky.
      

Ministerka nekonkretizovala, aké iné kroky, respektíve sprísnenia platnej legislatívy má Ľubľana pripravené. Zdôraznila však, že vláda dnes posúdila všetky scenáre a opatrenia, ktoré však uplatní až v prípade potreby.
      Slovinská strana pozorne sleduje dianie na rakúskej strane spoločnej štátnej hranice, konštatovala ministerka. Podľa informácií vládnych miest v Ľubľane sa vo Viedni nepripravujú na uzavretie spoločného úseku hranice, ale zavedú opatrenia, s ktorými bude jednoduchšie garantovať bezpečnosť krajiny.
      Šéf slovinskej diplomacie Karl Erjavec pripomenul, že vláda v Ľubľane prijíma rozhodnutie takpovediac za chodu. Zdôraznil význam toho, aby Rakúsko i nemecká spolková krajina Bavorsko naďalej prijímali migrantov. Kým tomu bude tak, doterajšie opatrenia sú dostatočné, dodal. Súčasne však pripomenul, že v prípade posilnenia ochrany štátnej hranice Rakúskom bude Slovinsko nútené prikročiť k podobným opatreniam.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 9 hodinami

Súhrn víkendových udalostí:

pred 9 hodinami

Tisíce ľudí pochodovali centrom Berlína a žiadali, aby nemecká vláda urobila viac na pomoc migrantom z tábora Moria na gréckom ostrove Lesbos, ktorý zničil požiar. V meste Düsseldorf sa zasa niekoľko tisíc demonštrantov zúčastnilo na zhromaždení namierenom proti opatreniam zavedených na zamedzenie šírenia koronavírusu.

pred 13 hodinami

Komplexnú novelu zákona o vysokých školách chce ministerstvo školstva predstaviť v prvej polovici budúceho roka. V diskusnej relácii TA3 V Politike to uviedol minister školstva Branislav Gröhling. Ak zákon prejde, platiť bude od 1. januára 2021.