Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. december 2020, 10:07

Alena Zsuzová tvrdí, že vraždu Basternáka si nikdy neobjednala

V úvode svojej záverečnej reči na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici povedala, že jej obvinenie je založené na zavádzajúcej výpovedi svedka Zoltána Andruskóa.

Alena Zsuzsová, obžalovaná v kauze úkladnej vraždy exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka, odmieta vinu a tvrdí, že jej obžaloba sa nezakladá na pravde.

V úvode svojej záverečnej reči na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici povedala, že jej obvinenie je založené na zavádzajúcej výpovedi svedka Zoltána Andruskóa, odsúdeného v kauze úkladnej vraždy novinára Jána Kuciaka.

Obžalovaná Alena Zsuzsová vo svojej záverečnej reči spochybňuje výpoveď svedka Zoltána Andruskóa a tvrdí, že “vraždu Lászlóa Basternáka si nikdy neobjednala”.

Odmieta aj motív vraždy, ktorým má byť politická rivalita a pripomína, že Basternáka pred jeho domom zavraždili mesiac po parlamentných voľbách v roku 2010. Podľa Zsuzsovej je svedectvo Andruskóa plné protichodných výpovedí a klamstiev.

Obžaloba okrem Zsuzsovej, ktorá mala byť sprostredkovateľkou vraždy, viní Vladimíra Mosnára a objednávateľa Romana Ostružlíka. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry v pondelok navrhol obžalovaným 25-ročné tresty odňatia slobody v ústave s maximálnym stupňom stráženia.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 9 hodinami

"Môžeme s čistým svedomím povedať, že pandémia nám zobrala desať rokov. Je však pravdepodobné, že to bude viac. To už je na výrazné zamyslenie. Je to tiež následkom falošného optimizmu a bagatelizácie, ktorú šírili aj niektorí lekári či renomovaní odborníci," hovorí v rozhovore patológ Michal Palkovič. Okrem iného tiež vysvetľuje, na základe čoho sa zistilo, že naša liečba ochorenia Coivd-19 funguje.

pred 9 hodinami