Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. december 2020, 09:45

Pokračuje pojednávanie v kauze vraždy exprimátora

Obžalovaná Alena Zsuzsová má záverečnú reč.

Na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici pokračuje v utorok hlavné pojednávanie v kauze úkladnej vraždy exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka. So svojou záverečnou rečou vystupuje obžalovaná Alena Zsuzsová.

Utorkové pojednávanie začalo záverečnou rečou obžalovaného Romana Ostružlíka, nasledovať majú záverečné reči zvyšných obžalovaných. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry v pondelok navrhol obžalovaným 25-ročné tresty odňatia slobody v ústave s maximálnym stupňom stráženia.

Obžaloba okrem Romana Ostružlíka, ktorý mal byť objednávateľom vraždy, viní aj sprostredkovateľku Alenu Zsuzsová a Vladimíra Mosnára. V prípade Mosnára má ísť o súhrnný trest, keďže je už odsúdený za inú násilnú trestnú činnosť.

Objednávateľom vraždy Basternáka z roku 2010 má byť Roman Ostružlík, objednávku mala ďalej sprostredkovať Zsuzsová., ktorá je okrem toho obvinená aj z príprav vrážd prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Maroša Žilinku, prokurátora Generálnej prokuratúry Petra Šufliarskeho a advokáta Daniela Lipšica. V prípade vraždy novinára Jána Kuciaka ŠTS Zsuzsovú. oslobodil, vo veci bude ešte rozhodovať Najvyšší súd.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 10 hodinami

"Môžeme s čistým svedomím povedať, že pandémia nám zobrala desať rokov. Je však pravdepodobné, že to bude viac. To už je na výrazné zamyslenie. Je to tiež následkom falošného optimizmu a bagatelizácie, ktorú šírili aj niektorí lekári či renomovaní odborníci," hovorí v rozhovore patológ Michal Palkovič. Okrem iného tiež vysvetľuje, na základe čoho sa zistilo, že naša liečba ochorenia Coivd-19 funguje.

pred 10 hodinami