Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. november 2020, 17:39

Pápež František sa 8. decembra nezúčastní tradičnej pobožnosti pri soche Nepoškvrnenej Panny Márie v blízkosti Španielskych schodov v Ríme. Z dôvodu pandémie „akt nábožnosti, pri ktorom zverí Panne Márii mesto Rím, jeho obyvateľov, ako aj početných chorých na celom svete, vykoná súkromnou formou,“ informoval vatikánsky hovorca Matteo Bruni. (Vatican News)

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Rozhodnutie viacerých členov nebyť viac súčasťou predsedníctva ĽSNS berie predseda strany Marian Kotleba na vedomie. Uviedol to vo videu na sociálnej sieti s tým, že pri sebe nechce nikoho držať nasilu. Europoslanec Milan Uhrík a poslanec Národnej rady Milan Mazurek v utorok informovali, že odstúpia z vedenia opozičnej ĽSNS. V predsedníctve končia aj poslanci Ondrej Ďurica a Miroslav Suja. (tasr)
 

pred hodinou

„Keď manžel nebol v práci, hral od rána do večera. Deťom sa za celý deň nevenoval ani desať minút. Deti márne bojovali o jeho pozornosť. Jemu to bolo jedno, len neprítomne hľadel na tablet. A keď ho vyrušili, tak zúril.“ Aj takto vyzerá pohľad do domácnosti, keď muž prepadne počítačovým hrám. A nie je ich málo. Čítajte text Aleny Potockej.

pred 2 hodinami

Trh práce bol v druhom polroku 2020 stabilný, podarilo sa odvrátiť takmer tri štvrtiny ohlásených hromadných prepúšťaní. Informoval o tom dnes minister Milan Krajniak na tlačovej konferencii. Ako spresnil, vlani bolo hromadným prepúšťaním ohrozených zhruba 10 000 ľudí, kým reálne prepustených bolo okolo 2800 ľudí. (tasr)

pred 2 hodinami

Ak by Slovensko 8. februára nastúpilo do tretieho stupňa varovania, mohli by sa podľa Krajčího za prísnych podmienok otvoriť obchody a prevádzky služieb, zákazníci sa budú však musieť preukázať testom. Umožnené bude aj cestovanie medzi okresmi, takisto s negatívnym testom. Otvoriť budú môcť lyžiarske strediská, test nebude môcť byť starší ako 48 hodín.

pred 3 hodinami

Ak sa nezhorší epidemická situácia, od 1. februára sa budú môcť otvoriť školy, avizuje minister zdravotníctva. Deti by sa mohli vrátiť do materských škôl a prvého stupňa základných škôl bez testu a žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl s negatívnym testom.