Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. november 2020, 13:57

Dočasným generálnym riaditeľom PPA bude Jaroslav Jánoš

Doterajší riaditeľ odboru vnútornej kontroly PPA bude šéfovať celej agentúre od 1. decembra 2020 na obdobie dvoch-troch týždňov, kým nebude menovaný nový riaditeľ. Súčasný šéf PPA Tibor Guniš na svojom poste končí posledným novembrovým dňom.

Oznámil to v pondelok na brífingu minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský (OĽaNO).

"Na obdobie dvoch, možno troch týždňov menujem zajtrajším dňom za generálneho riaditeľa PPA pána Jaroslava Jánoša, doterajšieho riaditeľa odboru vnútornej kontroly na PPA. Je to naozaj len na toto obdobie, pretože najneskôr do 19. decembra bude na základe výberových rozhovorov menovaný do funkcie nový generálny riaditeľ," spresnil Mičovský.

Doterajšie výberové konanie na post generálneho riaditeľa neprinieslo podľa Mičovského jednoznačný výsledok.

"Rozhodol som sa preto použiť formu výberu, ktorú sme doteraz nepoužili, a to formu tzv. výberového rozhovorového konania. Táto forma v online priamom prenose umožní komisiou vybrať si z uchádzačov toho najvhodnejšieho," priblížil agrominister.

Podľa slov štátneho tajomníka agrorezortu Martina Fecka (OĽaNO) je možné sa prihlásiť do výberových rozhovorov do 9. decembra. Požiadavky a kritériá na uchádzača o post generálneho riaditeľa PPA sú podľa Feckových slov zverejnené na webovom sídle Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

"Pánovi Gunišovi pripíšeme k dobru jeho odbornosť, aj morálnu integritu. Možno vo výkonnosti - v schopnosti vedieť nielen pomenovať kritické miesta, ale vedieť aj tvrdo zasiahnuť, vidím po jeho niekoľkomesačnom pôsobení vo funkcii nedostatky. Možno som ich mal skôr vnímať, možno som o nich mal častejšie s pánom Gunišom rozprávať, alebo aj možno viac pritlačiť na ich riešenie," dodal Mičovský pri hodnotení odchádzajúceho šéfa PPA Guniša.

Hovorkyňa rezortu Anežka Šrojta Hrdá doplnila, že výber kandidátov na post generálneho riaditeľa PPA bude môcť verejnosť sledovať prostredníctvom online prenosu 14. a 15. decembra 2020.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 16 minútami

Od stredy by sa mali otvárať knižnice. Kritériom je  jeden zákazník na 15 štvorcových metrov, pričom toto opatrenie neplatí pre deti do desiatich rokov v sprievode dospelej osoby. (tasr)

pred 29 minútami

Plošné testovanie v Košiciach pokračuje na niektorých odberných miestach do konca januára. Doposiaľ v rámci kontinuálneho dobrovoľného skríningu otestovali od pondelka do nedele spolu 94 772 ľudí. Pozitívny test malo 976 z nich. Pozitivita tak dosiahla 1,03 percenta. Čo sa týka šírenia nákazy medzi ľuďmi bez domova, podľa vedenia mesta je pod kontrolou. (tasr)

pred 51 minútami

Predbežne to vyzerá, že 1. februára sa otvoria brány pre všetkých žiakov prvého stupňa, ako aj pre škôlkarov. Od polovice februára by sa mali vrátiť aj žiaci druhého stupňa a študenti stredných škôl. Tí by mali byť podľa dostupných informácií pravidelne testovaní kloktacími testami jeden- až dvakrát týždenne podľa situácie v danom regióne. Viac v texte Kristíny a Petra Visolajských.

pred hodinou

Už včera primátori krajských miest hlásili, že sú pripravení zriaďovať vakcinačné centrá. Samosprávy po zvládnutom testovaní prejavujú čoraz viac sebavedomia. Je možné, že sa preto aj na Slovensku objaví nová strana, možno čosi také, ako je v Česku STAN, teda Starostové a nezávislí. Píše Eva Čobejová.

pred hodinou

Na východe ostalo vplyvom silného vetra, tvorby snehových jazykov a sneženia  bez elektriny viac ako 28-tisíc odberných miest. Príčinami výpadkov distribúcie elektriny sú najmä spadnuté stromy na distribučnom vedení, poškodené izolátory a potrhané vodiče. (tasr)