30. november 2020, 11:37

Hráči Neapola venovali víťazstvo 4:0 nad AS Rím Maradonovi

Maradona priviedol Neapol k jediným dvom majstrovským titulom v talianskej lige v rokoch 1987 a 1990 i k zisku Pohára UEFA v roku 1989.

"Diego bol pre celý Neapol obrovským idolom, navždy zostane v našich srdciach. Pred začiatkom zápasu so mnou lomcovali veľké emócie, ktoré sa ešte vystupňovali po tom, ako som v 31. minúte otvoril skóre. Bol to pre nás nádherný a jedinečný večer. Na AS Rím sme sa veľmi dobre pripravili a od prvej do poslednej minúty sme hrali maximálne koncentrovane," pochvaľoval si Insigne.

Po zmene strán pridali Neapolčania ďalšie tri góly. Belgičan Dries Mertens si pripísal na konto 129. presný zásah v drese "partenopei" a upevnil si post najlepšieho kanoniera v klubovej histórii. V Serii A ho delia už iba tri góly od dosiahnutia magickej stovky. Prvýkrát sa strelecky presadil v tíme spod Vezuvu 30. októbra 2013 vo víťaznom zápase na pôde Fiorentiny.

"Dries podal opäť výborný výkon a potvrdil, že má nos na góly. Pochvalu si však zaslúžia všetci, každý priložil ruku k dielu. Hrali sme počas celého zápasu s vysokou intenzitou a veľmi organizovane. Mužstvo ukázalo charakter. Neapol v takomto vydaní chcem vidieť aj v ďalších zápasoch," uviedol pre klubový web tréner SSC Gennaro Gattuso.

Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka nastúpil na ihrisko v 83. minúte za stavu 3:0. Neapol sa v tabuľke dostal na piate miesto pred svojho nedeľňajšieho súpera s rovnakým počtom 17 bodov. Pred nimi je vďaka lepšiemu skóre majstrovský Juventus Turín. Neapol má šesťbodovú stratu na milánsky AC, ktorý napriek absencii zraneného Zlatana Ibrahimoviča zdolal Fiorentinu 2:0 a upevnil si post lídra.

pred 31 minútami

Od stredy by sa mali otvárať knižnice. Kritériom je  jeden zákazník na 15 štvorcových metrov, pričom toto opatrenie neplatí pre deti do desiatich rokov v sprievode dospelej osoby. (tasr)

pred 44 minútami

Plošné testovanie v Košiciach pokračuje na niektorých odberných miestach do konca januára. Doposiaľ v rámci kontinuálneho dobrovoľného skríningu otestovali od pondelka do nedele spolu 94 772 ľudí. Pozitívny test malo 976 z nich. Pozitivita tak dosiahla 1,03 percenta. Čo sa týka šírenia nákazy medzi ľuďmi bez domova, podľa vedenia mesta je pod kontrolou. (tasr)

pred hodinou

Predbežne to vyzerá, že 1. februára sa otvoria brány pre všetkých žiakov prvého stupňa, ako aj pre škôlkarov. Od polovice februára by sa mali vrátiť aj žiaci druhého stupňa a študenti stredných škôl. Tí by mali byť podľa dostupných informácií pravidelne testovaní kloktacími testami jeden- až dvakrát týždenne podľa situácie v danom regióne. Viac v texte Kristíny a Petra Visolajských.

Už včera primátori krajských miest hlásili, že sú pripravení zriaďovať vakcinačné centrá. Samosprávy po zvládnutom testovaní prejavujú čoraz viac sebavedomia. Je možné, že sa preto aj na Slovensku objaví nová strana, možno čosi také, ako je v Česku STAN, teda Starostové a nezávislí. Píše Eva Čobejová.