Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
28. október 2015

Fico podá trestné oznámenie na Lipšica a Matoviča, označil ich za pošahancov

Vyjadrenia lídrov hnutí NOVA a OĽaNO Daniela Lipšica a Igora Matoviča k vyšetrovaniu nákupu obrnených vozidiel Pandur sú výmysly a klamstvá, povedal dnes premiér Robert Fico, ktorý avizuje podanie trestného oznámenia.

Lipšica a Matoviča označil za pošahancov, ktorí ho len oberajú o čas.

"Ja sa týmto pošahancom už nebudem venovať. Oni urobia tlačovú konferenciu o tom, že mám 750 miliónov dolárov na Belize, potom sa ukáže, že to je blbosť, nepovedia potom ani prepáčte. Čo má Slovensko s Pandurmi? Slovensko nikdy nechcelo kupovať nijaké Pandury. Mali sme tu pandúrov za Jánošíka, ale nie teraz," reagoval na dnešné vyjadrenia Lipšica a Matoviča.

Tí premiéra a jeho blízkeho priateľa Miroslava Výboha vyzvali, aby povedali, či Výboha obvinila rakúska polícia v kauze nákupu obrnených vozidiel Pandur, alebo nie. "Jediné, čo mi zase vyplýva od týchto pošahancov, ktorí zas dnes predviedli tlačovú konferenciu, že budem musieť podať trestné oznámenie. Zaberajú môj čas, lebo stále na nich musím písať trestné oznámenia. Tárajú, klamú a vymýšľajú si," vyhlásil Fico.

Lipšic dnes pripomenul, že kauzu Pandurov, v ktorej je podľa jeho slov podozrivý Miroslav Výboh, vyšetruje rakúska polícia a prokuratúra. "Sú viaceré indície, že jeden z obvinených je práve premiérovi najbližší človek Miroslav Výboh," uviedol Lipšic.

Za jednu z indícií označil neodpovedanie na otázky. "Ak rakúska polícia neobvinila jeho, kvôli čomu to nepovie? Zatajovať má len v tom prípade, ak mu vzniesla obvinenie rakúska polícia a prokuratúra priamo," poznamenal.

Inzercia

Poukázal, že v Českej republike prebieha v kauze súd s Marekom Dalíkom, poradcom expremiéra Mirka Topolánka. "V roku 2006 sa Topolánek, Dalík, Fico a Výboh stretli niekde na južnej Morave a podľa výpovede Dalíka hovorili o nákupe Pandurov pre českú armádu," dodal Lipšic s tým, že v podozrení je zapojený "ako akýsi dohadzovač" aj premiér Fico.

Lipšic pripomenul aj výpovede viacerých svedkov, podľa ktorých mal pýtať úplatok vo výške 18 miliónov eur Miroslav Výboh. Podľa týchto svedkov mal Výboh vystupovať ako niekto z úradu predsedu vlády SR.

Šéf NOVA zdôraznil, že OĽaNO-NOVA nikoho neobviňuje. "Ale chceme sa opýtať a požiadať predsedu vlády Roberta Fica a Miroslava Výboha, aby vystúpili na spoločnej tlačovej konferencii a jasne povedali, či Miroslav Výboh bol, alebo nebol obvinený rakúskou políciou," povedal Lipšic. "Robert Fico a Miroslav Výboh, povedzte nám, aká je skutočná pravda," vyhlásil Matovič.

Podľa Lipšica a Matoviča nebola korupcia nikdy tak blízko k predsedovi vlády ako teraz. Matovič povedal, že Výboh je financmajstrom Roberta Fica. Pripomína, že kauza nákupu Pandurov je 600-krát väčšia ako kauza Osrblie, pri ktorej Fico vyhlásil, že nikdy nebola korupcia bližšie k premiérovi SR.

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.