Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
28. október 2015

Rakúska ministerka o opatreniach na hranici: Samozrejme ide aj o plot

Rakúska ministerka vnútra Johanna Miklová-Leitnerová dnes v súvislosti s avizovanými stavebnými opatreniami na hranici so Slovinskom spomenula už konkrétne aj plot.

Pokým v utorok sa tomuto slovu ešte vyhýbala, v dnešnej raňajšej spravodajskej relácii rakúskeho rozhlasu povedala: "Samozrejme, že ide aj o plot." Nejde však o to, hranicu "uzavrieť", zdôraznila podľa agentúry APA.

Rakúsko musí podniknúť opatrenia pre prípad, že sa situácia zhorší, uviedla ministerka. V posledných dňoch podľa nej došlo k tomu, že niektoré skupiny utečencov boli čoraz netrpezlivejšie a správali sa aj agresívne.

Na otázku, či je cieľom plánovaných opatrení prílev utečencov obmedziť, Miklová-Leitnerová odpovedala, že zámerom je umožniť ich "usporiadaný a kontrolovaný" vstup do krajiny. Väčšina utečencov bude chcieť cestovať ďalej do Nemecka.

Na adresu Bavorska, ktorého predstavitelia Rakúsko v utorok značne kritizovali, rakúska ministerka znova poznamenala, že oznámenie Nemecka o tom, že Sýrčanov nebude posielať späť, zapríčinilo bezpríkladný prílev utečencov. "Signály majú účinok a tento účinok pociťujeme," dodala Miklová-Leitnerová.

Inzercia

Odporúčame

Na Slovensku by mali pôsobiť vojenskí plánovači z NATO

Na Slovensku by mali pôsobiť vojenskí plánovači z NATO

Od budúceho roka by mali na Slovensku pôsobiť vojenskí plánovači z NATO. Budú sformovaní do novovytvoreného styčného integračného tímu (NATO Force Integration Units - NFIU). O jeho prítomnosti na území Slovenskej republiky bude dnes rokovať vláda.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.