Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
24. november 2020

Košice ožijú kultúrnym online festivalom

Pri svetle 1. adventnej sviece, z pohodlia domova.

Košice ožijú kultúrnym online festivalom

Predadventný čas už tradične Košice prežívajú aj prostredníctvom kultúrno-akademického festivalu o vzťahu kresťanstva a súčasnej spoločnosti Košické Hanusove Dni. Ide o “východniarsku” verziu známeho mestského festivalu Hanusove Dni. Hoci toto obdobie festivalom veľmi nepraje, organizátori sa rozhodli nerezignovať a pripravili víkendový online festival o Bohu, živote, vesmíre a vôbec. Pretože čas adventu nás pozýva k stíšeniu a zamysleniu sa nad veľkými otázkami.

Hostia z Nemecka či z Ameriky

“Najvýznamnejším hosťom festivalu bude emeritný prefekt Kongregácie pre náuku viery nemecký kardinál Gerhard Müller, Vladimír Krčméry predstaví svoju najnovšiu knihu od vydavateľstva Postoj a so šéfredaktorom The Catholic Thing a prezidentom Faith & Reason Institute Robertom Royalom rozanalyzujeme výsledky amerických volieb,” uviedol Juraj Šúst, riaditeľ festivalu a predseda Spoločenstva Ladislava Hanusa. “Festival neobíde najpálčivejšie výzvy dnešného kresťanského, politického i kultúrneho sveta ale zároveň prinesie aj inšpiratívnych hostí z východnej časti Slovenska,” hovorí jeden z dramaturgov festivalu Michal Čop.

“A hoci sa s väčšinou hostí budeme spájať online, túžili sme, aby mali KHD svoju identitu, preto budeme streamovať podujatia zo štúdia v Košiciach. Takto sa na príprave festivalu môže podieľať priamo košická komunita Spoločenstva Ladislava Hanusa a produkčne ho zabezpečovať košická firma. Aj v tomto období vnímame podporu regiónu ako kľúčovú,” za organizátorov ho dopĺňa košičanka Veronika Bočkayová.

Diváci sa teda môžu tešiť na 2 dni plné diskusií a prednášok na prieniku kresťanstva a dnešnej spoločnosti. Všetky informácie o festivale môžu záujemcovia nájsť na oficiálnej stránke podujatia ako aj na Facebooku Košických Hanusovych dní. Hoci budú všetky podujatia, vďaka partnerom festivalu, poskytnuté divákom zdarma, organizátori vyzývajú k podpore aj divákov. Organizátorov a dielo môžu podporiť napr. kúpou dobrovoľného virtuálneho lístku.

Organizátorom je Spoločenstvo Ladislava Hanusa

Organizátorom podujatia je Spoločenstvo Ladislava Hanusa, ktorého poslaním je prinášať Krista a Evanjelium do verejného života na Slovensku. Už viac ako 18 rokov sa usilujeme spájať vieru s rozumom duchovno-intelektuálnou formáciou mladých lídrov a angažovaním sa pre spoločné dobro v najrôznejších oblastiach kultúrneho a verejného života. Podujatie bude organizované s finančnou podporou Fondu na podporu umenia, Košického samosprávneho kraja, Mesta Košice, Rádu premonštrátov, Dominikánskeho konventu a mnohých ďalších.

Inzercia

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Jedlo na stôl chudobných prinesie najväčšia potravinová zbierka

Jedlo na stôl chudobných prinesie najväčšia potravinová zbierka

Obchodný reťazec Tesco v spolupráci so Slovenskou katolíckou charitou a ďalšími dobročinnými organizáciami spúšťa aj tento rok na jeseň najväčšiu potravinovú zbierku na Slovensku. 8. ročník zbierky odštartuje len 4 dni po Svetovom dni chudobných a prinesie možnosť jednoduchej a bezpečnej pomoci rodinám, jednotlivcom aj zariadeniam, ktorých sa pandémia dotkla najviac.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.