25. október 2015

V manchesterskom derby sa zrodila bezgólová remíza

V prestížnom manchesterskom derby medzi United a City sa zrodila bezgólová remíza.

"Citizens" sa vďaka zisku bodu vrátili na čelo tabuľky o skóre pred londýnsky Arsenal. Domáci "červení diabli" boli počas celého zápasu aktívnejším tímom, veľké šance si však vypracovali až v závere. Striedajúci Jesse Lingard opečiatkoval v 84. minúte brvno a ďalšiu príležitosť mu dobrým zákrokom zmaril brankár Joe Hart.

FC Liverpool v základnej jedenástke so slovenským reprezentačným stopérom Martinom Škrtelom doma iba remizoval do Southamptonom 1:1. "The Reds" sa ujali vedenia vďaka gólu striedajúceho belgického útočníka Christiana Bentekeho. Deľbu bodov zariadil v 86. minúte Sadio Mane, ktorý videl v nadstavenom čase červenú kartu.