25. október 2015

Tatar bol prvá hviezda zápasu

Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar zaznamenal v nočnom zápase NHL gól a asistenciu a výraznou mierou tak prispel k víťazstvu svojho Detroitu Red Wings na ľade Vancouveru Canucks 3:2 po predĺžení.

Dvadsaťštyriročného krídelníka vyhlásili za prvú hviezdu zápasu. V ôsmich dueloch prebiehajúcej sezóny strelil dva góly a pridal tri asistencie.

Vancouver viedol po dvoch tretinách 2:0 zásluhou gólov Taneva a Suttera. Tretia časť však bola už v réžii hostí. Tatar najprv prihral na gól Pulkkinenovi, v 47. minúte pri presilovke vyrovnal na 2:2 a poslal zápas do predĺženia. V ňom rozhodol o triumfe "červených krídel" Gustav Nyquist.

Detroit naštartoval prejav kapitána Henrika Zetterberga počas druhej prestávky v šatni. "Uvedomovali sme si, že sme v posledných zápasoch nehrali dobre a nedali sme do toho všetko. Dnes sme však zabrali a ukázali sme, že vieme hrať hokej. Myslím si, že nad tým všetci v šatni rozmýšľali. Ukázali sme, kto sú to Red Wings, všetci na ľade bojovali a dali do toho svoje srdce," povedal Tatar. Zároveń pochválil spoluhráča Justina Abdelkadera, ktorý pri jeho góle blokoval vo výhľade brankárovi domácich Ryanovi Millerovi. "Jednoducho som si počkal, kým mi vytvorí kúsok priestoru a on to dokázal. Takže to bol aj jeho gól," poďakoval sa.

Detroit tak ukončil štvorzápasovú sériu prehier a s deviatimi bodmi poskočil na ôsmu priečku tabuľky Východnej konferencie.

Tej jednoznačne kraľuje Montreal. Canadiens opäť prepísali historické tabuľky, keď zdolali Toronto 5:3 a stali sa jediným tímom v histórii NHL, ktorý vyhral prvých deväť zápasov v sezóne v riadnom hracom čase. Kanadský tím je tak už len výhru od vyrovnania rekordu 10-0-0 na začiatku sezóny, ten predtým dosiahli Buffalo Sabres (2006/07) a Toronto Maple Leafs (1993/94).

Odporúčame

Na Ukrajine sú voľby do miestnych samospráv

Na Ukrajine sa začali dnes voľby do miestnych samospráv. Výnimkou je okrem Krymu Donbas, kde sa neuskutočnia v 271 obciach pod kontrolou Kyjeva a na územiach ovládaných separatistami, informovala agentúra TASS.